Hygge aneb prostě šťastný způsob života

Jako první se vlastně podíváme na to, co je to hygge. Není to ledajaká věc, ale způsob, kterým se rozhodneme vést svůj život. Tento koncept vznikl v Dánsku, kde žijí údajně jedni z nejšťastnějších lidí na planetě. V této době je už o tomto způsobu života napsáno mnoho knih, příruček, jak se jím žít. A věřte mi, že nebudete litovat, až začnete.
Pohodový styl
Principy
Tento způsob života je jedna velká pohoda. Jeho základ je hledání něčeho krásného v každém okamžiku, užívání si přítomnosti blízkých a radovat se ze života.
·         Užívejte si přítomnostiOdpojte se od internetu, vypněte telefon. Na chvíli se zastavte a vnímejte dění kolem sebe. Vezměte si knížku, hýčkejte se, vezměte si čas jenom pro sebe.
·         Navoďte atmosféruZtlumte světla v místnosti, zapalte si svíčku nebo si sedněte ke krbu, pokud ho máte. Ráno si nechte provětrat pokoj, nadýchejte se krásně čerstvého vzduchu a určitě se Vám bude nový den lépe startovat.
děvče na posteli
·         Nevyhledávejte spory – Zkuste vše řešit v klidu. Nevyhledávejte náměty k hádce, ale žijte v rovnováze a příměří. Snažte se se všemi vycházet vstříc a zachovat chladnou hlavu.
·         Odměňte se – Již zmiňovaná rovnováha by měla mít své místo i zde. Dopřejte si oblíbenou čokoládu, zákusek, kvalitní kávu – ať už ve zdravé nebo nezdravé verzi, to je jen a jen na Vás.
·         Jděte se projít – Procházka je jedna z nejlepších terapií a prostředků na vyčištění hlavy. Vnímejte přírodu – to ticho a pohodu. Zařaďte procházení se do svého života, určitě Vám to bude dělat dobře nejen fyzicky, ale i na duši.
·         Buďte vděční – Radujte se i kvůli maličkostem. Děkujte za věci, za které byste normálně neděkovali. Řekněte svému partnerovi nebo blízkému člověku, že ho máte rádi a obejměte ho. Užívejte si tento moment, vciťte se do něj.
·         Čtěte – Vím, že čtení není šálek každého, ale je to také jeden ze skvělých způsobů, jak se uvolnit. Téma knihy je jenom na Vás, ať už jsou to knihy s touto tématikou nebo detektivky, zrelaxujete se při tom.
Po přečtení těchto bodů jste možná zjistili, že vlastně takovým hygge stylem života už možná žijete, třeba ne úplně, ale aspoň z poloviny. Vím, že každý má v životě starosti, ale třeba právě při procházení se se uvolníte a přijdete na ten nejlepší způsob řešení problémů nebo právě starostí. Udělejte si pohodovou chvilku, zastavte se, dýchejte, vnímejte okolní svět a prostě žijte!

1.5/5 - (2 votes)