Neodkládejte početí dítěte

V současné době je trend nespěchat s dětmi. Zajistit si kariéru, užít života, našetřit na hmotné statky, to vše se jeví jako důležité. Vždyť je ještě času dost. A kdyby se snad nedařilo, ještě jsou tady zázraky moderní medicíny v podobě umělé reprodukce. Kdo by si tedy lámal hlavu.
Velmi často se stává, že žena až po třicítce zjistí, že bez dětí by to nešlo. Že děti by si vlastně už velmi přála. Jenomže ono to nejde jako mávnutím kouzelného proutku. Jednak ženské tělo je po mnoha letech užívání hormonální antikoncepce tak trochu popletené a v určitém věku se pravděpodobnost otěhotnění zkrátka snižuje.
ležící mimčo
Ženy si mohou nalhávat, že mají čas, ale biologické hodiny jsou stejně nekompromisní, jako tomu bylo dříve, jen se je medicína snaží trochu oklamat. Podle lékařů je žádoucí, aby žena porodila do třiceti let. Žena po třicítce už je vnímána jako stará matka, i když by si to asi žádná atraktivní třicátnice nechtěla přiznat. Z lékařského hlediska se však jedná o fakt.
Stejně tak je faktem, že se vzrůstajícím věkem rostou rizika vývojových vad a pozor, to neplatí jen pro stárnoucí ženy, ale také pro stárnoucí muže.
Co z toho vyplývá? Rozhodně to, že s mateřstvím není důvod čekat. Ženy by si měly ujasnit, co je v životě opravdu důležité. Je to hodně o překonání sobectví, protože co si budeme povídat, žijeme v době, která enormně sobectví nahrává. Jenomže je třeba počítat s tím, že jednoho dne se naše sebeláska může obrátit proti nám a pak už bude pozdě.
děti si hrají
Pokud žena začne usilovat o dítě v třiceti pěti letech a nebude se jí dařit otěhotnět, bude muset vyhledávat dlouhodobě odbornou péči a je velmi pravděpodobné, že už nedokáže otěhotnět, nebo otěhotní někdy ve čtyřiceti letech. Dnešní čtyřicátnice sice vypadají velice dobře, ale přesto se takové matce může stát, že si ji ze začátku budou plést s babičkou a to vůbec není příjemný pocit.
 

4.5/5 - (2 votes)