Jak zatočit s inflací pomocí investic

V minulém a tomto roce se inflace poněkud vymkla z rukou. Inflace pro nás není novou věcí. Byla tady s námi vždycky jako přirozený vývoj trhů a ekonomiky. Ale v souvislosti s událostmi posledních let, především pandemie covid-19 a války na Ukrajině, které obě výrazně zasáhli ekonomický sektor, začala inflace prudce stoupat. Poslední zprávy hovoří, že již dosáhla 17 %. Proto se spoustu lidí zamýšlí, co bude dělat se svými úspory? Jak je ochránit před inflací, tak, aby neztrácely na hodnotě a je to vůbec možné?

šetření

Momentálně je pro vás snad nejhorší varianta nechat své úspory na běžném účtu nebo snad vybranou hotovost někde zamknutou v šuplíku. Každý den vaše peníze o něco více ztrácí na hodnotě kvůli inflaci.

Ani spořící účet, na který mnoho lidí vždy spoléhalo, není právě teď tou nejšťastnější variantou. Žádný spořící účet vám nenabídne takový úrok, abyste mohli bojovat proti tak vysoké inflaci, jaká panuje nyní. Většinou se úrok na spořícím účtu pohybuje od 1 do 4 %. To vám zdaleka nepomůže ochránit peníze před znehodnocením.

Účinnou možností může být investování.

Pokud jste začátečníkem v této oblasti, určitě nedoporučujeme, abyste začali stavět složité investiční strategie. U investic totiž platí vždy nějaké riziko ztráty, a je proto třeba počínat si rozumně, s rozmyslem, abyste na investicích vydělali a neprodělali.

investice

Investovat můžete do mnoha různých věcí. Záleží na vašich finančních možnostech, preferencí a také na to, kolik času svým investicím chcete věnovat. Můžete investovat do různých podniků, kryptoměn, podílových fondů a podobně.

Pro začátečníky v oblasti investování je zajímavou volbou ETF. Co to je? Jedná se burzovně obchodované fondy. Jedinou investicí můžete nakoupit podíly desítek až stovek cenných papírů. Přitom podstupujete velmi nízké riziko. Pokud se o této oblasti chcete dozvědět více a začít chránit své finance před zhodnocením, podívejte se na ETF investice Tradecz.