Proč je třeba zjistit své BMI

Výpočet bmi je velmi snadná a jednoduchá věc, tedy, pokud si ho nechcete spočítat r u č n ě, ale použijete náš kalkulátor na webu. Nikdy to nebylo jednodušší! A proč byste si měli vypočítávat váš

b o d y m a s s i n d e x ? Nejspíše proto, abyste se ujistili, zda žijete v pohodě se svým tělem a dáváte mu skutečně vše, co je potřeba anebo, zda mu dodáváte více jídla a méně pohybu, než je zdravé. Tento indikátor je jakýmsi ukazatelem či vodítkem k tomu, jak žijete.

Jsou totiž čtyři hodnoty body mass indexu, a to nejdříve: Podváha – ano, i vážit méně kilogramů, než byste měli je nezdravé a může vést dokonce i ke zdravotním komplikacím. Podváhou zpravidla trpí anorektici, což – jak známo dovedou i ke smutnému konci.

Proto není nad normální tělesnou hmotnost. Ale ne všichni si ji dokážou udržet. Index hmotnosti vám může přidělit i nadváhu či taktéž zdraví nebezpečnou obezitu.

nadváha muž

A podle těchto výsledků byste se měli zachovat a popřemýšlet o zdravém životním stylu.

Především tedy zjistěte váš BMI, jestliže si s ním nevíte rady, obraťte se na svého lékaře anebo dietologa, to v těch případech, kdy trpíte už závažnými zdravotními komplikacemi. Pokud ano, pak se do hubnutí nepouštějte sami, ale doporučujeme vám hubnout pod přísným lékařským dohledem.

Pokud ale žádnými zdravotními komplikacemi netrpíte anebo hodláte zhubnout rozumně jak pár kilogramů, pokračujte v rozhodnutí dále. Důležité je zjistit, jak na s p r á v n é hubnutí a vyvarovat se chyb, kterých se začátečníci dopouštějí.

Jednou z velmi častých chyb je málo jídla.

nadváha málo jídla

Lidé si nesprávně vyvozují, že když budou málo jíst, budou hubnout. Ale tako pověra má dvě strany. Pokud dodržíte správnou skladbu jídla, kde budou zastoupeny bílkoviny, zdravé tuky a nízký podíl sacharidů a omezíte stravování, pak ano, budete hubnout. Ale pokud nebudete přikládat složení stravy žádný význam a budete třeba „jen na zelenině“, pak si tělo sáhne do vašich – ne tukových zásob, ale do svalových zásob, protože bude špatně nasměrované. Vy ho musíte nasměrovat tak, aby sáhlo do tukových polštářků, kterých se chcete zbavit.