Domácí násilí

Domácí násilí, ví každý co to znamená. Ne všichni můžeme říct, že jsme se s tím setkali. I tak bychom tomu měli věnovat pozornost, protože nikdy nevíte, zda se to někdy nebude týkat přímo Vás. Agresivní chování, které vede k slzám, pláči a modřinám. Je mnoho případů, kdy muž ubližuje ženě nejen psychicky, ale hlavně fyzicky.

Jak rozpoznat fyzické násilí?

Při nejmenším Vám k tomu napoví chovaní dané ženy, která prožívá domácí násilí. Je uzavřená do sebe a s veřejností, ani s kamarády moc nekomunikuje. Straní se všeobecně kolektivu, moc nevychází s domu, pokud nemusí. Uhýbá očnímu kontaktu. Neusmívá se, neraduje a neustále se schovává. Často je lekavá , pokud někdo v její blízkosti udělá rychlý pohyb. Vyhýbá se dotyku s ostatními. Modřiny mluví za vše.

Agresivní muž

Upadla jsem na schodišti

Otřepaná výmluva, která je používaná dodnes. Je jednodušší říct, že jste upadla na schodišti než říci, že Vás uhodil vlastní muž, se kterým nejste pár let. Ano může se stát, že upadnete na schodišti a to Vám způsobí modřiny a zranění. Ale pokud v pravidelných intervalech míváte modřiny, asi tomu moc lidí neuvěří. Na schodech nepadáme pravidelně.

Strach

Proč ženy neodejdou a nechají si dobrovolně ubližovat?

Samozřejmě je jasné, že to není dobrovolné, ale ze strachu zůstávají s násilníkem doma, protože se bojí. Není tak jednoduché odejít od agresivního člověka, který Vám vyhrožuje. Může Vám ublížit mnohem víc nebo do toho zaplete členy rodiny, které ohrožuje také. A nejen, že máte strach vy sama, ale bojíte se i o rodinu. Tak raději čelíte tomu hnusnému násilí sama, než aby to schytal někdo další.

On se změní!

NE!NE!NE! Pokud Vás muž jednou uhodil, uhodí Vás znovu a opakovaně. My jen marně čekáte, že to bude jiné, lepší, že se změní. Doufáte, že to bylo nějakou příčinou, proč se to stalo, a jdete dál. Ale ono se stejně nic nezmění, naopak se to bude zhoršovat. Z Vás se po čase stane chodící domlácená troska, která se nebude schopná postavit danému zlu.

Domácí nasílí žena

Můžu za to, že je ke mě agresivní?

Pokud Vás muž uhodí, není to Vaše chyba, ale jeho! On má problém sám se sebou, a na Vás si tímto způsobem vylévá zlost. Jemu se uleví a je mu jedno, zda Vám nějak ublížil. Pokud trvá domácí násilí, dokáže s Vámi manipulovat natolik, že si později začnete myslet a budete přesvědčena, že za to můžete vy. Tohle nedopusťte, protože Vás bude plně ovládat.

Je načase odejít!

Máte strach. Podělte se o tuto věc s někým, komu plně důvěřujete. Nebuďte na to sama, protože jinak se z toho kola nikdy nedostanete. A vy tento život, plný strachu nechce znovu a znovu zažívat donekonečna. Pokud neuteče, nemáte šanci žít plnohodnotný a kvalitní život, který je plný radostí, smíchu a lásky.

STOP násilí!

Nenechte sebou manipulovat a zacházet, jako by jste nic neznamenala. Žádná žena si nezaslouží takové chování, ať je jakákoli. Konec ponižování, psychického a fyzického týrání žen. Žádný muž za tohle trápení nestojí, i když si myslíte, že ho tak moc milujete, že nedokážete od něj odejít. Braňte se zuby, nehty. Řekněte to nahlas. Nestyďte se za to, co se Vám děje. Bojujte za sebe. Mějte se rády.