Jak se cítit šťastněji?

Každý čas od času zažíváme špatné období a hlavou nám prolétají stovky myšlenek o radikálních řešení a možnosti, že opět nenalezneme důvod k radosti, neboť se aktuální situace nezmění k lepšímu. Ať už si nyní procházíte dosud nejnáročnějším emočně citlivým rozchodem, vyrovnáváte se se ztrátou milované osoby z blízkého okruhu přátel či rodiny, nebo máte zkrátka špatné období, ze kterého se nemůžete dostat, vždy lze řadu věcí v životě uspořádat a přeorganizovat, abyste odvrátili tyto nesrovnalosti. Co tedy můžete učinit?

rozzářené dětské obličeje

Snažte se myslet pozitivně – dívejte se na věci ze správné perspektivy. Mezi naivitou v bezvadnou existenci bez náročných záležitostí a udržení kladného pohledu na dění kolem Vás je někdy tenká hranice. Pokud se však zaměříte právě na tento faktor a pokusíte se spekulovat o tom, co zažíváte, ale zároveň nezanevřete nad brzkým přenesením se přes to, později si ani jinou variantu nebudete připouštět a Vaše nastavení intelektu podpoří kladný výsledek.

Odškrtněte kaziče nálady. Vyhýbejte se negativitě. Nehledě na to, zda ji shledáváte ve svých přátelích, se kterými o podobné problematice ovšem není řeč a odmítají jakékoli změny, nebo jste zkrátka obklopeni nucením vykonávání činností, jež z Vás vysávají energii, odstraňte, případně co nejvíce zredukujte vlivy vedoucí k poklesu atmosféry.

veselící se přátelé

Vymezte si alespoň pár minut denně na relaxaci – odpočiňte si přinejmenším kompletním vypnutím. Ponořte se do vany plné voňavé soli, nadýchané pěny nebo s přítomností elektronického zařízení zajišťující výskyt oblíbeného seriálu či žánru hudby. Opusťte od starostí, avšak nevynechávejte povinnosti. Jestliže se na seznamu nesplněného bude nacházet přehršle bodů, nikdy se plně neodreagujete a stále se budete stresovat ohledně toho, kolik Vám během dneška zbývá k dokončení. Raději si tedy nejprve vše odškrtejte, poté si udělejte chvilku pro sebe.