Plnohodnotný spánek dělá kvalitní život

Pravdou je, že noc bez snů jenom kazí následující ráno a poté i den. Když se tak stane občas, dá se to přehlédnout. Dlouhotrvající nedostatek spánku ale dokáže ublížit víc, než si myslíme. Každý druhý Čech totiž trpí nějakou spánkovou poruchou, a to je dost alarmující zjištění. Netýká se to jen starší generace, ale také mladých lidí. Do věku 24 let totiž mnoho lidí nedokáže regulovat spánek, protože pořád myslí na práci nebo školu. Probdí celé noci a přes den naopak usínají při důležitých věcech. Přitom pro kvalitní spánek je třeba dodržovat základní podmínky.
spánek v posteli
Místnost pro spaní by měla být bez přílišného množství techniky, zatemněná a dostatečně vyvětraná. Horko a suchý vzduch dělá podmínky horší. Žádné zdroje zvuku a světla v dnešní moderní době asi úplně vypustit nelze, ale omezit bychom je při spánku měli. Co se ideální délky spánku týče, doba je jasně stanovená lékaři. Tedy dospělý člověk potřebuje minimálně šest hodin spánku k tomu, aby byl ráno fit a cítil se vyspalý. Optimálně je však dobré spát sedm hodin, maximálně ale osm. Dobrý spánek je časově mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní. V této časové ose je nejkvalitnější a tělo tak bude dostatečně zregenerované do dalšího dne.
nohy pod dekou

Ani spánek přes den není vcelku nijak prospěšný. Hodinka odpočinku tělu nijak neprospívá, ale dvacet minut po obědě, kdy žaludek zpracovává vydatnou porci potravy, kterou právě přijal, to je něco jiného. Klidový režim během těchto minut dokáže tělo nabudit k pokračování odchozí činnosti. Pomoc při špatném spaní přichází i ze strany farmaceutické, kdy jsou k dostání volně i na lékařský předpis přípravky. Ty jsou speciálně vyvinuté pro pohodlnější usínání, uvolňují tělo, zklidňují napětí od stresu a také mohou dobu spánku udělat o něco kvalitnější. Určitě je ale dobré vybírat jen ty, které jsou na přírodní bázi, protože jsou nenávykové. Také bezpečné složení bez omamných silných látek by mělo být prioritou. Hotovým balzámem na nervy je kozlík lékařský. Jeho příměsi do doplňků stravy, určených pro kvalitnější spánek, je tak na správném místě. Je-li na obalu napsáno, že obsahuje přípravek i pomerančovník hořký, tak to znamená podporu a delší dobu účinku kozlíku lékařského.


4/5 - (3 votes)