Šetřete dětem

Chcete pro děti to nejlepší? Tak se nesnažte, aby měli nejkrásnější dětství, ani jim nepořizujte to nejlepší. Dítě určitě nepotřebuje značkové věci, a i když nemáte například finanční nedostatek, dítěti byste neměli vytoužený mobil, kolo, lyže a podobně pořizovat automaticky.
miminko v košíku

Opravdu není dobré, když dítě příliš hýčkáte. Dobrý rodič není ten, který vytváří dítěti dokonalé podmínky, ale ten, který dítě dokonale připraví pro život.

Dokonale připravit na život, to znamená uzpůsobit jej k určitým věcem. Například naučit se počkat si na uspokojení svých potřeb, naučit dítě slušnému chování, zvládat děti využívat veřejnou dopravu, byť doma využíváte auto, osvojit si disciplínu, mít prosociální chování, zvládat péči o domácnost, pečovat o své zdraví.
usměvavé dítě

Často chceme pro dítě to nejlepší, ale ve skutečnosti ho jen opečováváme, což není dobré. Dítě se potřebuje seznámit i s negativními stránkami života. Jen setkání s negací uzpůsobí dítě k tomu, aby dokázalo zvládnout náročné situace. Samozřejmě těchto negací by děti měli zažít co nejméně, ale není žádoucí dítě od nich ochránit.

Určitě děti nerozmazlujte. Nedopřávejte mu každý rozmar. Pokud pro něho chcete to nejlepší, raději se zaměřte na úspory.
měšec s penězi

Spořit dětem už od raného dětství je jedna z nejlepších věcí, které pro dítě můžete udělat. Je na Vás, zda formou životního pojištění se spořením, nebo prostřednictvím stavebního spoření. Někdy prostě můžete spořit jen na speciální účet. Uvědomte si, že náklady v budoucnosti budou vysoké. Například na studia, na bydlení, na zařízení bytu, na zařízení živnosti. Když je mladý člověk na startu života, moc mu pomůže, když nezačíná na nule. Určitě pak ocení to, že mu rodiče nedopřáli každou kratochvíli, kterou si usmyslel. Dítě potřebuje zážitky, ale rozhodně není žádoucí být přezážitkovaný. Mít nějaký vstupní kapitál už žádoucí je.


4/5 - (1 vote)