Ústup mužnosti

Tradiční role mužů se dnes zdá být narušena. Role lovce se kamsi vytratila, když se stále více stírá rozdíl mezi mužskou a ženskou odlišností. Muž si dnes klade otázku, zda jej žena vlastně ještě potřebuje? Vždyť je tak schopná a někdy i neúmyslně dává svému partnerovi najevo, že si bez něj poradí s čímkoliv. Dobývání žen se změnilo na dobývání mužů, kterým se prostor stále zužuje. Tato situace jistě nemůže zůstat bez následků a často se zbortí právě to, o co žena nejvíce usiluje. Ale co vlastně muži zbývá? Když manželka vše zařídí, zorganizuje a nabírá si stále více funkcí, má muž za chvíli pocit, že jej nepotřebuje k ničemu jinému, než k občasnému sexu. 
zamyšlený muž 
VYHÝBÁNÍ SE SEXU
Když se muž přestane cítit mužem, je jisté, že se to projeví právě v jeho mužnosti. Typická výmluva manželek na bolest hlavy se mění v nezájem muže o sexuální život. Muž se zablokuje a pod různými záminkami se vyhýbá milování. Odráží se v tom stávající způsob života partnerů, kteří navíc svoje rodičovské vzory měli určitě úplně odlišné. Od dnešních moderních mužů se očekává něco jiného než se očekávalo od jejich otců. Ženy dnes chtějí cítit u svých partnerů především podporu a porozumění. Nechtějí být pouze ženami v domácnosti, ale naopak rozvíjet svoje schopnosti a dovednosti, k nimž jejich matky neměly v minulosti přístup.
váhání muže 
MŮŽE ZA TO EMANCIPACE?
Je to dneska prostě určitý trend. Ženy jsou soběstačné a úspěšně se probojovaly téměř do všech profesí. Na rodičovské dovolené nezůstávají jen ony, ale i jejich muži, zatímco žena pracuje a vydělává více peněz. S dosaženou emancipací však zažívají páry i jejich vedlejší produkt – problémy s intimním životem. Muž si připadá méně potřebný a upadá do pasivity. K záchraně vztahu nevedou výčitky a nucení k sexu, ale vzájemná komunikace a ujasnění si toho, co je třeba ve způsobu života dvojice změnit.

3.5/5 - (2 votes)