Proč máme rádi rolety den a noc na zeď

Vynález plechových žaluzií začal významně konkurovat závěsům a roletám a v té době se jednalo o převratnou věc. Žaluzie vypadaly celkem elegantně, mohli jste je mít v každé místnosti, snadno se reguloval pohyb lamel a tím pádem i množství světla uvnitř místnosti.

bílá pracovna

A pak se na trhu objevily rolety den a noc na zeď MK rolety či do oken nebo na balkonové dveře a spolu s nimi i celá řada zajímavých otázek a následných odpovědí.

Je to kov – mít v bytě hliníkové žaluzie znamená dívat se celou dobu na kovové lamely. Kov je sám o sobě chladný, odtažitý a neosobní, není to zkrátka teplé a útulné dřevo nebo textil či papír. Když se chceme k někomu nebo k něčemu přitulit a pomazlit se, očekáváme, že to bude příjemné na dotek a teplé, proto rádi našlapujeme bosými chodidly po měkkém a teplém koberci a proto rádi uleháme do měkké a teplé postele s přikrývkou a polštáři. Rolety den a noc plní obdobnou funkci, připadají nám útulné, teplé a přitažlivé.

okno v chalupě

Ozdoba nebo nutnost – u hliníkových žaluzií očekáváte, že budou plnit svou zatemňovací funkci, a zpravidla tomu tak je. Nelze ale tvrdit, že by to byl výrazný dekorativní prvek v domácnosti. Přece jen je okno s žaluziemi příliš strohé a „něco tomu schází“. Spravíte to záclonou nebo závěsem. U rolet den a noc se záclony a závěsy nasazovat nemusí, samy o sobě vypadají velmi zajímavě, je to tím, že jde o textilii. Působivá je i samotná koncepce, jsou to dvě řady širokých pruhů látky, které se navzájem překrývají, a právě šíře pruhů vytváří v místnosti nevšední optický dojem.

Obrovský rozsah možností – rolet den a noc se vyrábí obrovské množství nejen, co se týče rozměrů, ale hlavně barevnosti a rozmanitosti vzorů a druhů textilií. Tím předčí hliníkové žaluzie, protože hliníkové lamely jsou všechny svou podstatou stejné, pouze se liší eloxem či nástřikem, kdežto u rolet jde o různorodé tkaniny, s odlišnou hustotou, s odlišným materiálem, s odlišným vzorováním či průsvitností.

5/5 - (1 vote)