Milované i nenáviděné zdobení těla

Tetování se vám může líbit i nemusí. Někdo toto zdobení těla miluje a jiní ho zase neodsuzují. I když už to zdaleka není takové tabu jako dřív, i dnes se najdou lidé, kterým potetovaný člověk přijde nehezký, rebelský a neslušný. Přitom tetování je už stará technika, rozšířená po celém světě a již naši dávní předkové, se jím zdobili. Dnes je považováno za výstřelek moderní doby stejně jako třeba piercingy. Starší a konzervovanější lidé jej neberou a odmítají, moderní a zejména mladší lidé naopak tetovací salony berou útokem.
malování na kůži

Obrázek, který nesmyjete

Tetováním se lidé nejen zdobí a zkrášlují, ale také ho berou něco jako vzpomínku na své životní úspěchy i neúspěchy a zaznamenávají si na kůži tak prakticky cokoliv. Malování na kůži, které se vám do kůže vryje jehlou, máte na vždy. Bolest s tím spojená, je jen vedlejší, důležitý je výsledek. Dobře provedené tetování, které vám profesionální tatér udělá, vám opravdu vydrží celý život a tak je potřeba mít dobře promyšlené co si necháte na svou kůži namalovat. Permanentní tetování lze sice moderními technikami, pomocí laseru odstranit, to bývá ovšem zdaleka víc bolestivé než samotné tetování. Navíc se to vždy nemusí ani podařit úplně. Proto vždy, než usednete do křesla v tetovacím salónu, mějte vše dobře promyšleno. Motiv můžete mít svůj vlastní, populární je tetování jmen a dat narození například potomků. Pokud chcete tetování, ale nevíte jaké, i tohle za vás vyřeší v salonu. Z katalogů si můžete vybrat z obrovského množství motivů, ornamentů a podobně. Tatér je vlastně takovým umělcem, takže většinou není ani problém nechat si od něj namalovat obrázek, přesně podle vaší představy. I proto je vlastně každé tetování, takový malý originál. Hlavně bude vaše a zdobit bude jen vás, takže na řeči okolí nikdy nedejte.
klobouk na koleni

Když ho nechcete mít napořád

I když se vám tetování líbí, možná vás malinko děsí ta představa, že jej už budete muset mít navždy. Řešením může být tetování hennou. Henna je čistě přírodní barvivo, které vám na kůži vydrží pár týdnů a poté se vymyje. Pokaždé se tak můžete ozdobit jiným motivem a třeba jen v létě abyste doplnili svůj vzhled něčím neotřelým o originálním. Ideální například na dovolenou. S hennou se k ničemu nezavazujete a nemusíte se bát, že si svůj krok rozmyslíte. Hennu jednoduše smyjete. Navíc máte naprostou jistotu, že jste své kůži nijak neuškodili.

5/5 - (2 votes)