Jak na hypotéku

Americkou hypotéku v kalkulačce si můžete velmi lehce spočítat. Jak jinak by to potom šlo? Já jsem tedy na to zvyklá, že si všechno mohu jednoduše spočítat a americká hypotéka není výjimka. Taky si pamatuji, jak jsem před pár lety sháněla nějakou nejlevnější hypotéku. Víte, není to jen tak si vzít hypotéku. Jak mi moje maminka vždycky říkala, tak prý co se týče peněz, nikdy nic není lehké.

Dům na hypotéku? Žádný problém.

A když ano, tak v tom je většinou háček. A tak jsem dala na maminku a raději jsem si dala na všechno pozor. A víte, co je vždycky největší problém? Ta pověstná zrádná hvězdička. Pokud máte ve smlouvě nějakou hvězdičku, tak raději ruce pryč. Tedy ne úplně, ale nejlépe uděláte, když si všechno pořádně přečtete. A úplně všechno. Není dobré pak plakat nad rozlitým mlékem. Právě ty hvězdičky mívají ty největší háčky a problémy. Tak například tam může být napsáno, že během tří let se vám může zvýšit úrok. A to znamená, že budete platit vyšší částku na splátku, a tudíž to znamená, že na konci zaplatíte celkově více peněz. A to se může stát, i když vám poradce v bance řekne, že se vám nic nezvýší. Víte, dokonce ani oni samotní poradci kolikrát neví, co je psáno ve smlouvě.

Peníze a splátky jsou časté téma.

Tedy je to neomlouvá, ale kolikrát je toho tolik nebo se to velmi často mění, že to ani nikdo číst nechce. A to je právě ta chyba. A hlavně právě u peněz, včetně americké hypotéky. Tu si ale můžete pěkně spočítat na kalkulačce. Což tedy velmi doporučuji, protože kdo chce být pak nemile překvapen? Jistěže nikdo. Já osobně teda raději všechno počítám a jsem za to velmi ráda. Ovšem pokud se vám americká hypotéka nechce počítat doma na kalkulačce a chcete mít jistotu správnosti, najměte si finančního poradce. V tom neuděláte chybu a budete v klidu. Můžete se podívat na náš web, kde si všechno spočítáte a uvidíte jak na tom jste a zda-li si můžete půjčit.