Je lepší tlačítkový nebo dotykový telefon?

Mobilní telefon má dnes v podstatě každý z nás. Všichni víme, že existuje velká spousta nejrůznějších modelů, které se od sebe liší především svými parametry. Kategorizovat je můžeme podle nejrůznějších hledisek, avšak tím zdaleka nejčastějším a nejpoužívanějším bývá dělení na tlačítkové a dotykové telefony.

 

Asi každý ví, že ty tlačítkové jsou starším typem. Jednoduše řečeno, abyste na přístroji vyvolali nějakou funkci, stisknete příslušné tlačítko či kombinaci tlačítek. Při psaní zpráv pak číselník funguje i jako klávesnice, kdy každá klávesa má dvě či tři písmena, mezi kterými volíte opakovaným stisknutím.

 

tlačítkový telefon

 

Výhodou zde je především fakt, že není potřeba až taková preciznost. Díky tomu je může poměrně snadno používat i starý člověk či člověk, který má problémy s citlivostí prstů. Z tohoto důvodu jsou vhodné také pro slepce, neboť není problém tlačítka označit i Brailovým písmem. Ovšem není tomu až tak dávno, co na trh přišly dotykové telefony a zcela jej ovládly. Ty fungují tak, že na displejem neustále probíhá mírný elektrický proud. Zmačknutím jej na daném místě přerušíme, což vyvolá danou akci.

 

dotykový telefon

 

Jejich popularita jde snadno vysvětlit. Nyní není potřeba mačkat kombinace tlačítek, místo toho jednoduše stisknete danou ikonu. To je mnohem rychlejší, jednodušší a pohodlnější. Také psaní zpráv se stalo lehčím, neboť není nutné opakovaně mačkat tlačítko, abyste se dostali k požadovanému písmenu – zde můžete mít celou abecedu.

 

Nepřímým, avšak velmi vítaným důsledkem je také to, že displej může být mnohem větší. Díky tomu je vše mnohem lépe vidět, a to i pro osoby se slabším zrakem. Nevýhodou však je fakt, že pokud se displej poškodí, stane se celý přístroj prakticky nepoužitelným. A jeho oprava je náročnější než výměna jednoho tlačítka.

 

Při výběru je tedy nutné zvážit, který z těchto typů pro vás bude lepší. Oba jsou již dnes dostupné ve své chytré variantě a jejich možnosti se příliš neliší. Záleží tedy jen na vašich osobních preferencích.

Zábavné aplikace pro mobilní telefony

Každý z nás, kdo tento článek čte, určitě pravidelně mobilní telefon používá. Mobilní telefony jsou součástí života každého člověka, který žije normální život. Mobil potřebujeme v práci, potřebujeme jej v běžném životě pro domluvu s rodinou, či kamarády a tak dále. Vývoj mobilních telefonů se stále rozvíjí a rozvíjí se s ním i vylepšování mobilních aplikací. Dnes se společně podíváme na nějaké zábavné aplikace, které si můžete i vy bezplatně stáhnout do vašeho mobilního zařízení. 

Užívání mobilního telefonu

Aplikace pro měnění obličeje 

Tyto aplikace mohou být někdy opravdu vtipné, pokud jsou kvalitní a přeměna obličeje je skoro až reality hodna. Tyto aplikace dokáží vzít například nějakou část z vašeho oblíbeného filmu a dosadit váš obličej místo obličeje vašeho oblíbeného herce z vaší oblíbené filmové scény. Tyto videa si pak můžete sdílet mezi kamarády a bavit se nad tím, kdo v “cizí kůži” vypadá lépe. Aplikace mají možnost i vtipně upravovat váš obličej, například prodloužit uši, zvětšit oči a tak dále. Tudíž pokud si z někoho chcete udělat žertík, tohle může být jeden ze způsobů, jak na to.  

Smějící se smajlík

Aplikace s vtipným obsahem 

Existuje spousta aplikací, které fungují na obsahu, který často přidávají sami uživatelé těchto aplikací. Vy si jen vyberete, na jakou škálu příspěvků máte náladu. Pokud máte zrovna náladu na vtipné věci, aplikace vám vyfiltruje pouze vtipné příspěvky, videa či fotky. Pokud byste chtěli koukat na zajímavé věci, opět si vyberete tuto kategorii a aplikace vám pomůže s filtrováním příspěvků. V těchto aplikacích můžete narazit na opravdu vtipné příspěvky a můžete hodnotit jejich autory, napsat komentář, či poslat srdíčko, jakože se vám příspěvek líbí. Pokud byste chtěli přidávat vlastní tvorbu či nahrávat videa, která se vám líbí, určitě můžete. Poté se můžete těšit na ohlasy ostatních uživatelů, kteří se nad vašimi videi pobavili.  

Mobil jako vánoční dárek?

Jelikož se blíží nejkrásnější svátky v roce a jistě přemýšlíte nad dárky, tak vás určitě napadlo, že mobilní telefon je dobrá volba. V tom jistě souhlasím, jen je potřeba přemýšlet o několika věcech. Určitě je dobré vědět, pro koho telefon kupujete. Jiný bude vhodný pro mladého člověka a jiný třeba po babičku nebo dědečka. Pokud se jedná o prarodiče, tak můžete využít různé tlačítkové telefony, které jsou v nabídce. Někteří samozřejmě nemají problém ani s dotykovým displejem.
Focení mobilem
Tlačítkové telefony
lze pořídit poměrně levně již od 1 000 Kč. Nicméně doporučuji se podívat na nastavení a služby, které nabízí. Když kupujete mobilní telefon pro mladého člověka, tak se naopak určitě dívejte na funkce, velikost úložného prostoru, ale například i styl telefonu. Vše je důležité a budou vám za to vaše děti opravdu vděčné. Víme, že chytré telefony se dají pořídit i za cenu přes 30 000 Kč. Zde je velkou otázkou, kolik chcete do něj investovat a jaké finanční možnosti máte. Samozřejmě, že nejnovější jsou také nejdražší variantou. Pokud si chcete udělat sami radost, je to nejlehčí rozhodování. Protože každý z nás moc dobře ví, co potřebuje a co se mu líbí.
 
Možností je koupit si nový mobilní telefon v návaznosti na nějaký tarif. Je to výhodná varianta obzvláště proto, že jej můžete získat za atraktivní cenu. Nicméně pozor na to, že pokud budete chtít následně změnit nastavení zvoleného tarifu nebo jej zrušit, tak narazíte. Pokud se k tomu rozhodnete, tak je nutné doplatit cenu telefonu. Je tedy potřeba si to opravdu velice dobře promyslet. Pak jsou varianty koupit v obchodě nebo po internetu. V dnešní době není žádný problém nakoupit online. Vůbec bych se toho nebál, ani strach z nemožnosti vrátit zboží zde není na místě. Naopak velkou výhodou je, že vám mobilní telefon doručí pohodlně až domů.
Mobil v ruce
Nevýhodou je samozřejmě fakt, že se na něj nemůžete v reálu podívat. Někteří to dělají tak, že se podívají v obchodě a pak objednají online. Pokud máte raději, když vám může poradit prodavač a chcete si telefon ohmatat, vyzkoušet si, jak funguje, tak jistě využijete kamenné prodejny. Nepopiratelným faktem je, že si ho můžete odnést rovnou domů. Můžete si k němu také dokoupit přímo obal, ochranné sklíčko a další doplňky, které si opět můžete nechat doporučit. Na konec už chybí pouze nový telefon hezky zabalit a věřím, že obdarovaný bude opravdu rád.