Je lepší tlačítkový nebo dotykový telefon?

Mobilní telefon má dnes v podstatě každý z nás. Všichni víme, že existuje velká spousta nejrůznějších modelů, které se od sebe liší především svými parametry. Kategorizovat je můžeme podle nejrůznějších hledisek, avšak tím zdaleka nejčastějším a nejpoužívanějším bývá dělení na tlačítkové a dotykové telefony.

 

Asi každý ví, že ty tlačítkové jsou starším typem. Jednoduše řečeno, abyste na přístroji vyvolali nějakou funkci, stisknete příslušné tlačítko či kombinaci tlačítek. Při psaní zpráv pak číselník funguje i jako klávesnice, kdy každá klávesa má dvě či tři písmena, mezi kterými volíte opakovaným stisknutím.

 

tlačítkový telefon

 

Výhodou zde je především fakt, že není potřeba až taková preciznost. Díky tomu je může poměrně snadno používat i starý člověk či člověk, který má problémy s citlivostí prstů. Z tohoto důvodu jsou vhodné také pro slepce, neboť není problém tlačítka označit i Brailovým písmem. Ovšem není tomu až tak dávno, co na trh přišly dotykové telefony a zcela jej ovládly. Ty fungují tak, že na displejem neustále probíhá mírný elektrický proud. Zmačknutím jej na daném místě přerušíme, což vyvolá danou akci.

 

dotykový telefon

 

Jejich popularita jde snadno vysvětlit. Nyní není potřeba mačkat kombinace tlačítek, místo toho jednoduše stisknete danou ikonu. To je mnohem rychlejší, jednodušší a pohodlnější. Také psaní zpráv se stalo lehčím, neboť není nutné opakovaně mačkat tlačítko, abyste se dostali k požadovanému písmenu – zde můžete mít celou abecedu.

 

Nepřímým, avšak velmi vítaným důsledkem je také to, že displej může být mnohem větší. Díky tomu je vše mnohem lépe vidět, a to i pro osoby se slabším zrakem. Nevýhodou však je fakt, že pokud se displej poškodí, stane se celý přístroj prakticky nepoužitelným. A jeho oprava je náročnější než výměna jednoho tlačítka.

 

Při výběru je tedy nutné zvážit, který z těchto typů pro vás bude lepší. Oba jsou již dnes dostupné ve své chytré variantě a jejich možnosti se příliš neliší. Záleží tedy jen na vašich osobních preferencích.

Mobil pro mě

Co byste řekli na to, kdyby vůbec nebyli mobilní telefony. Já jsem si řekla, že bych se asi zbláznila, protože já jsem na mobilním telefonu docela už hodně závislá. Protože je mi necelých třicet let, takže mobilní telefon jsem dostala už někdy na základní škole. A ze začátku na základní škole mě mobilní telefon vůbec nezajímal a vůbec jsem ani nevěděla, proč mi ho rodiče vůbec pořídil, A když to takhle beru zpětně a vzpomínám na minulost, tak jsem vlastně byla úplně šťastné dítě.

Mobil je pro mě důležitý.

Protože mi řekněte, kdo by se neradoval za to, že by mu rodiče jenom tak ze dne na den koupili mobilní telefon? A ve třídě jsem byla vlastně takový skoro Bůh, protože jsem měla mobilní telefon. V naší třídě, kde bylo třicet dva dětí, jsme měli mobilní telefony pouze dva žáci. Já a jedna moje spolužačka. A spolužačka se mnou chodila do třídy, ale v lavici jsme spolu neseděly, protože se spolu moc nebavily. Tohle ale nevadí. A když tohle zase taky beru zpětně, tak si říkám, že jsem možná byla taky docela dost nafoukaná kvůli tomu, že jsem se chlubila tím, že mám mobilní telefon.

Mobilů jsem měla už mnoho.

A i když mě to vůbec nezajímá. Tohle všechno jsem si uvědomila, když jsem zjistila, kolik ten mobilní telefon stál. A jenomže naše rodina byla opravdu hodně bohatá a stále je bohatá, takže si moji rodiče ten mobilní telefon mohli dovolit, aniž by jim to nějak moc vadilo. V dnešní době je to úplně jiné. Žiji si sama svůj život a bohatá nejsem, ale vůbec mi to nevadí. Vážím si více peněz a taky když si koupím nějaký kvalitní mobilní telefon, tak si na něm dávám záležet a hlídám si ho, aby se mi nerozbil, protože na základní škole jsem rozbila tři mobilní telefony a dodnes mi to mrzí, protože jsem se o ně tak moc nestarala. Mobilní telefony jsou už hodně známé, který má téměř každý a někdy i bez rozdílu věku. Já už bych ani asi nespočítala ty mobilní telefony, které jsem měla. Vím, je to hrozné, ale nejlepší na tom je, že jsme si to všechno uvědomila a jsem jiný a lepší člověk. 

Mobil pro babičku

Vzpomínám si, když jsem svou babičku učila zacházet s mobilním telefonem. Abych se vám přiznala, tak jsem měla u toho opravdu nervy a někdy jsem si říkala, že to asi vzdám. Že babičku nic učit nebudu. Protože babička se taky u toho vztekala. Kolikrát mi přišlo, že se babička ani nesnaží. Protože babička sama od sebe se chtěla naučit zacházet s mobilním telefonem. Chtěla umět psát sms a taky se sms číst. Jenomže jak už to, tak bývá, moc staré lidi ničeho asi nenaučíte. Babičce jsem to vysvětlovala jsem asi padesátkrát denně, ale vůbec tomu nerozuměla, nechápala to a nešlo jí to do hlavy. Byla jsem z toho velice nešťastná a smutná, protože babička z toho byla taky samozřejmě smutná a byla nesvá, že jí tohle vůbec nejde. Že se jí tohle vůbec nedaří. A opravdu mě to bylo líto, ale nešlo nic dělat, tak jsem babičce řekla, že si dáme třeba pár dní odklad, že jí to zase budou učit později.

Někdy je mobil složitý.

Jenom že jak se řeklo, tak jsem taky udělala. A bohužel ani po týdnu se to babička sama naučila. Babička z toho byla nešťastná, protože její sousedka, která je o dva roky starší, než babička umí s mobilem zacházet opravdu skvěle. Nechápu, co moje babička na tom nechápe, že nemůže vybírat sms anebo si taky napsat smsku.

Mobil je dnes nutný.

Babička je jinak opravdu velice šikovná, proto nechápu, že se jim nedaří zacházet s mobilním telefonem tak, jak by si přála. Ale uvidíme, protože třeba časem se to všechno zlepší a bude umět zacházet s mobilním telefonem tak, jak sama si přeje. Já jsem si řekla, že když jsme se taky kdysi naučila zacházet s mobilním telefonem, tak že by to taky mohla babička zvládnout. A na věk bych nekoukala. Znám totiž i stačí lidi, kteří umí skvěle zacházet s mobilem a nedalo jim to vůbec žádnou sílu, naučili se to skoro sami od sebe. Takže babička to nevzdá a naučí se to. Nikdy není pozdě se něco naučit.

Zábavné aplikace pro mobilní telefony

Každý z nás, kdo tento článek čte, určitě pravidelně mobilní telefon používá. Mobilní telefony jsou součástí života každého člověka, který žije normální život. Mobil potřebujeme v práci, potřebujeme jej v běžném životě pro domluvu s rodinou, či kamarády a tak dále. Vývoj mobilních telefonů se stále rozvíjí a rozvíjí se s ním i vylepšování mobilních aplikací. Dnes se společně podíváme na nějaké zábavné aplikace, které si můžete i vy bezplatně stáhnout do vašeho mobilního zařízení. 

Užívání mobilního telefonu

Aplikace pro měnění obličeje 

Tyto aplikace mohou být někdy opravdu vtipné, pokud jsou kvalitní a přeměna obličeje je skoro až reality hodna. Tyto aplikace dokáží vzít například nějakou část z vašeho oblíbeného filmu a dosadit váš obličej místo obličeje vašeho oblíbeného herce z vaší oblíbené filmové scény. Tyto videa si pak můžete sdílet mezi kamarády a bavit se nad tím, kdo v “cizí kůži” vypadá lépe. Aplikace mají možnost i vtipně upravovat váš obličej, například prodloužit uši, zvětšit oči a tak dále. Tudíž pokud si z někoho chcete udělat žertík, tohle může být jeden ze způsobů, jak na to.  

Smějící se smajlík

Aplikace s vtipným obsahem 

Existuje spousta aplikací, které fungují na obsahu, který často přidávají sami uživatelé těchto aplikací. Vy si jen vyberete, na jakou škálu příspěvků máte náladu. Pokud máte zrovna náladu na vtipné věci, aplikace vám vyfiltruje pouze vtipné příspěvky, videa či fotky. Pokud byste chtěli koukat na zajímavé věci, opět si vyberete tuto kategorii a aplikace vám pomůže s filtrováním příspěvků. V těchto aplikacích můžete narazit na opravdu vtipné příspěvky a můžete hodnotit jejich autory, napsat komentář, či poslat srdíčko, jakože se vám příspěvek líbí. Pokud byste chtěli přidávat vlastní tvorbu či nahrávat videa, která se vám líbí, určitě můžete. Poté se můžete těšit na ohlasy ostatních uživatelů, kteří se nad vašimi videi pobavili.  

Mobil jako vánoční dárek?

Jelikož se blíží nejkrásnější svátky v roce a jistě přemýšlíte nad dárky, tak vás určitě napadlo, že mobilní telefon je dobrá volba. V tom jistě souhlasím, jen je potřeba přemýšlet o několika věcech. Určitě je dobré vědět, pro koho telefon kupujete. Jiný bude vhodný pro mladého člověka a jiný třeba po babičku nebo dědečka. Pokud se jedná o prarodiče, tak můžete využít různé tlačítkové telefony, které jsou v nabídce. Někteří samozřejmě nemají problém ani s dotykovým displejem.
Focení mobilem
Tlačítkové telefony
lze pořídit poměrně levně již od 1 000 Kč. Nicméně doporučuji se podívat na nastavení a služby, které nabízí. Když kupujete mobilní telefon pro mladého člověka, tak se naopak určitě dívejte na funkce, velikost úložného prostoru, ale například i styl telefonu. Vše je důležité a budou vám za to vaše děti opravdu vděčné. Víme, že chytré telefony se dají pořídit i za cenu přes 30 000 Kč. Zde je velkou otázkou, kolik chcete do něj investovat a jaké finanční možnosti máte. Samozřejmě, že nejnovější jsou také nejdražší variantou. Pokud si chcete udělat sami radost, je to nejlehčí rozhodování. Protože každý z nás moc dobře ví, co potřebuje a co se mu líbí.
 
Možností je koupit si nový mobilní telefon v návaznosti na nějaký tarif. Je to výhodná varianta obzvláště proto, že jej můžete získat za atraktivní cenu. Nicméně pozor na to, že pokud budete chtít následně změnit nastavení zvoleného tarifu nebo jej zrušit, tak narazíte. Pokud se k tomu rozhodnete, tak je nutné doplatit cenu telefonu. Je tedy potřeba si to opravdu velice dobře promyslet. Pak jsou varianty koupit v obchodě nebo po internetu. V dnešní době není žádný problém nakoupit online. Vůbec bych se toho nebál, ani strach z nemožnosti vrátit zboží zde není na místě. Naopak velkou výhodou je, že vám mobilní telefon doručí pohodlně až domů.
Mobil v ruce
Nevýhodou je samozřejmě fakt, že se na něj nemůžete v reálu podívat. Někteří to dělají tak, že se podívají v obchodě a pak objednají online. Pokud máte raději, když vám může poradit prodavač a chcete si telefon ohmatat, vyzkoušet si, jak funguje, tak jistě využijete kamenné prodejny. Nepopiratelným faktem je, že si ho můžete odnést rovnou domů. Můžete si k němu také dokoupit přímo obal, ochranné sklíčko a další doplňky, které si opět můžete nechat doporučit. Na konec už chybí pouze nový telefon hezky zabalit a věřím, že obdarovaný bude opravdu rád.