Co vám přinese pocit radosti a štěstí zcela zdarma

Pocit radosti a štěstí opravdu nezávisí na tom, jestli na sobě máte tričko za 200Kč nebo za 2000Kč. Štěstí a příjemné pocity můžete pociťovat i u věcí, které jsou zdarma a mnohdy mají mnohem větší hodnotu.

Jaké situace to jsou, ptáte se? Například, když:

když se pomazlíte se svým čtyřnohým kamarádem

když pomůžete seniorce s těžkým nákupem

když darujete své staré oblečení potřebným

když ucítíte vůni jablečného koláče, který jste právě upekla

když si ráno dáte první lok voňavé kávy

když po vyjížďce na in-linech stojíte pod sprchou a necháváte se omývat kapkami vody

když vás váš potomek zcela spontánně obejme a dá pusu

když při čtení knihy čicháte vůni papíru

kniha

když váš prcek řekne poprvé: máma

když se během tropických teplot svlažíte v bazénu

když vám zavolá kamarádka, kterou jste dlouho neslyšela

když sledujete nádherné červánky

když v lese najdete košík plný hub

když se vyspíte 8 hodin a sama vstanete bez budíku

když se jdete s partnerem nazí koupat do rybníka

když odcházíte z práce a máte hotovou veškerou práci a uklizený stůl

když se vám povede hezká fotka 

když vám v zimě křupe sníh pod nohama

když jíte jídlo (krupicová kaše a kakao), které vás vrátí na prázdniny u babičky 

když si prohlížíte fotografie z dětství

když porodíte a dostanete své miminko prvně do náruče

když pozorujete noční oblohu a počítáte hvězdy

když se vám zdá hezký sen a myslíte na něj ještě dlouho po probuzení

když sledujete západ slunce

když čicháte vůni letního deštíku

když vám dítě namaluje obrázek, který se moc nepovedl, ale pro vás je ten nejkrásnější

když slyšíte v rádiu písničku, která vám připomene vaši první lásku na táboře

když se na letošní rodinné oslavě narozenin opět sejdete v plném počtu a všichni jsou zdraví

žena

když po vykoupání skočíte nahá do peřin

když se vám povede 5 minut relaxovat

když si s partnerem pustíte film a chytnete se u toho za ruce

když si napustíte horkou vanu plnou pěny a zapálíte svíčku

když vyluštíte křížovku nebo dostavíte poslední dílek puzzle

Pro krásu celého těla

To, že je sauna přímo balzámem na naše tělo, je známá věc už po staletí. Stejně staré je zjištění, že podobnou službu dělá také pro naši krásu. Víte, že nejkrásnější je žena minutu po milování a hodinu po saunování? ·        Zatímco s tím prvním může být někdy problém, sauna se většinou najde v každém městě.
děvče na kožešině
A pokud na vás skutečně působí tak blahodárně, zkuste se zeptat některé odborné firmy, zda by nešla instalovat i do vašeho bytu. Kromě zmíněného blahodárného působení na naši krásu, je to i dobrá prevence proti nachlazení. Jestliže chcete zvýšit účinek sauny, pak je doporučeno využít i možnosti peelingové procedury. Tělo se tak zbaví šupinek staré kůže a bude vypadat mnohem více svěže. Na pleť je nejlépe využít esenciální oleje. Levandule, rozmarýn nebo meduňka vaši pokožku nejen uklidní, ale i rozjasní. Jestliže jste nachlazeni, pak je dobré použít borovici, eukalyptus, mátu nebo jedli.
lahvička s olejem

Výsledky se dostaví během krátké chvíle

Aby se vaše krása po saunování ještě násobila, doporučuje se natřít tělo i obličej bílým jogurtem, který smícháte se lžičkou medu. Za necelou půlhodinku se vše opláchne. Na vlasy je dobré použít zábal a kokosový olej.
·         DŮLEŽITÁ RADA – až se rozhodnete pro relax v sauně, rozhodně si pro to vyhraďte delší časový úsek.
Pokud byste běželi rychle do sauny a rychle zase ven, příliš by vám to na půvabu nepřidalo.
o   V sauně se musí vystřídat prohřátí s ochlazením.
o   Ochlazení proběhne příjemným způsobem ve sprše a bazénu.
o   Následuje relax na lůžku.
A to stále není vše. Ještě nechvátejte do běžného života. Než vyrazíte, dopřejte si balzám na celé tělo v podobě výživného tělového mléka, krému nebo oleje. Jestliže je to možné, vynechte pro tento den make-up. Pleť si potřebuje svobodně vydechnout. Raději si doma dejte skleničku něčeho dobrého, ať si příjemný pocit prodloužíte.

Reborn nebo realborn panenka

Reborn panenky se tvoří s takzvaných kitů neboli modelů, což jsou nejčastěji nenamalované končetiny a hlavička z umělé hmoty. Obvykle je k nim dodáváno látkové tělíčko, které se na samý závěr vyplní pískem a plstí a připevní se stahovacími pásky k ostatním částem. Tyto kity jsou tvořeny tak, aby co nejvíce připomínaly opravdová miminka. Jsou produkovány ve větším nákladu a umělkyně, které je dotvářejí do finální podoby si je podle toho mohou vybírat. Tato varianta je cenově nejdostupnější, a pohybuje se přibližně v relaci 2000,- Kč. Tyto modely mohou být i na omak příjemnější a kůži podobnější, pokud jsou vytvořeny ze speciální silikonové hmoty, pořizovací cena je ale mnohokrát vyšší než u standartní vinylové varianty.Miminko panenka v růžové.jpg
Realborn miminka, jak už název napovídá, jsou oproti tomu, tvořeny podle skutečně narozených dětí. Z tohoto důvodu jsou přirozeně velice finančně nákladné, nejčastěji se tvoří za pomoci unikátně vytvořených forem právě pro daný model a ve velké většině je jejich materiálem silikon. Ten má hned několik výhod. Tou první je jeho měkká forma a tím pádem působí miminko při manipulaci přirozenějším dojmem. Velkou výhodou je pocit přirozenějšího doteku, který více simuluje kůži, než obyčejná i když měkká umělá hmota.Panenka medvídek.jpg
Ať už byl použit jakýkoliv materiál je třeba dovést výtvor do finální podoby, a to nejlépe vypalovacími barvami, které časem neblednou a ani se nesmyjí. Barevných vrstev je zapotřebí udělat několik, aby kůže nabyla reálného dojmu. Nechybí tu různé oděrky a nepravidelné obarvení kůže, žilkování, bílé kraje nehtů, a jiné. Nakonec se buď namalují vlásky nebo napíchají po jednom do hlavičky, a v případě dírek se nalepí oči.
Názory na takové panenky se liší. Někteří je zavrhují a připadají jim jako reálné mrtvolky, jiní je spojují s hororovými panenkami a doslova se jich bojí. Mnohé ženy doslova propadly jejich kouzlu a staly se sběratelkami, jiné si ji pořídily jako 3D fotografii svého dítěte. Ale ať už v nás vzbuzují jakékoliv pocity, tak je pravdou, že panenky nejvíc pomáhají právě ženám, které o vlastní dítě přišli nebo ho ani nemohli mít.

Neodkládejte početí dítěte

V současné době je trend nespěchat s dětmi. Zajistit si kariéru, užít života, našetřit na hmotné statky, to vše se jeví jako důležité. Vždyť je ještě času dost. A kdyby se snad nedařilo, ještě jsou tady zázraky moderní medicíny v podobě umělé reprodukce. Kdo by si tedy lámal hlavu.
Velmi často se stává, že žena až po třicítce zjistí, že bez dětí by to nešlo. Že děti by si vlastně už velmi přála. Jenomže ono to nejde jako mávnutím kouzelného proutku. Jednak ženské tělo je po mnoha letech užívání hormonální antikoncepce tak trochu popletené a v určitém věku se pravděpodobnost otěhotnění zkrátka snižuje.
ležící mimčo
Ženy si mohou nalhávat, že mají čas, ale biologické hodiny jsou stejně nekompromisní, jako tomu bylo dříve, jen se je medicína snaží trochu oklamat. Podle lékařů je žádoucí, aby žena porodila do třiceti let. Žena po třicítce už je vnímána jako stará matka, i když by si to asi žádná atraktivní třicátnice nechtěla přiznat. Z lékařského hlediska se však jedná o fakt.
Stejně tak je faktem, že se vzrůstajícím věkem rostou rizika vývojových vad a pozor, to neplatí jen pro stárnoucí ženy, ale také pro stárnoucí muže.
Co z toho vyplývá? Rozhodně to, že s mateřstvím není důvod čekat. Ženy by si měly ujasnit, co je v životě opravdu důležité. Je to hodně o překonání sobectví, protože co si budeme povídat, žijeme v době, která enormně sobectví nahrává. Jenomže je třeba počítat s tím, že jednoho dne se naše sebeláska může obrátit proti nám a pak už bude pozdě.
děti si hrají
Pokud žena začne usilovat o dítě v třiceti pěti letech a nebude se jí dařit otěhotnět, bude muset vyhledávat dlouhodobě odbornou péči a je velmi pravděpodobné, že už nedokáže otěhotnět, nebo otěhotní někdy ve čtyřiceti letech. Dnešní čtyřicátnice sice vypadají velice dobře, ale přesto se takové matce může stát, že si ji ze začátku budou plést s babičkou a to vůbec není příjemný pocit.