Pěkná trička

Trička s dlouhým rukávem C-store jsou velmi praktická, hlavně tedy když je velká zima. Navíc mají taky tu výhodu, že je lze nosit celoročně. Já mám doma opravdu hodně triček s dlouhým rukávem a jsem ráda že existují. Když je venku zima, tak mi stačí triko s dlouhým rukávem a vesta je i dobře. A v létě je to naopak. To stačí buď tričko s krátkým rukávem nebo již zmíněné tenké tričko s dlouhým rukávem, ve kterém není horko, ale ni zima. Trička s dlouhým rukávem jsou taky skvělým módním doplňkem, i když se to ani možná nezdá.

Trička jsou praktická.

Ale je to tak. Vždyť na tričko s dlouhým rukávem si můžete dát i vlastní potisk nebo vlastní obrázek. Nebo chcete celé vaše jméno? Jak je libo. Specialista na trička na potisky vám jistě rád vyhoví. nemusíte se bát, že by to trvalo nějak hodně dlouho, to ne, ale taky je prima, že zase budete mít možnost mít něco velmi originálního, co nebude mít jen tak někdo nebo někdo další. Například já sama mám trička s dlouhým rukávem, které jsme si sama navrhla. A jsou moc pěkná. Trička s dlouhým rukávem jsem si nechala udělat v růžové barvě, mé velmi oblíbené.

Trička se hodí všude.

A na růžové tričku je hodně pěkný černý nápis. Mě se hodně líbí velké kontrasty, a právě růžová a černá je nejvíc ideální. Jistě si říkáte, že se prima k sobě hodí taky bílá a černá, což je samozřejmě pravda, ale je to už trošku klišé. Trička s dlouhým rukávem jsou pěkná, když jsou něčím zajímavá. A právě taky hraje roli i zajímavá kombinace barev. A když dáte třeba tři nebo čtyři barvy, tak to bude vážně pecka! Vím, že v dnešní době se nenosí moc pestrá trička s dlouhým rukávem, ale věřte, že zase budete nepřehlédnutelní. Mě samotné se to hod hodně líbí, i když jsem zastánce minimalismu. Ale mít jeden kus co je něco extra? Proč ne! To bych nebyla já. Navíc trička s dlouhým rukávem jsou tak pěkná v tom, že když si vyhrnete rukávy, tak máte ihned nový styl trička.

Jak získat trochu času navíc?

Sledujete TV víc než hodinu denně

Přijdete utahaní z práce a chcete si na chvíli odpočinout. Tak zapnete televizi a koukáte. Od krimi seriálu přejdete plynule na zprávy a končíte dokumentem o kaprech. Cože? To už koukáte přes 2 hodiny? Nevěříte tomu, čas utíká hodně rychle. Televizi zapínejte jen když tam chcete opravdu na něco koukat a maximálně hodinu denně. 

práce

Přehnaně prokrastinujete

Znáte to ze školy. Měli jste se učit na zkoušku, ale raději jste šli uklízet. Odkládáte činnosti nebo během nich začnete například kontrolovat sociální sítě. Sepište si seznam úkolů a postupně si je odškrtávejte. A až když každý jednotlivý dokončíte, dejte si krátkou pauzu během které si prokrastinaci dovolte.

Všem a všemu říkáte ano

Neumíte říct NE, a tak přijímáte pozvání na všechny akce. Ve skutečnosti se vám tam ani trochu nechce. Pomáháte ostatním, i když sami máte práce nad hlavu. Toto je obzvlášť nebezpečné, protože pak můžete trávit čas, tak jak po vás chtějí ostatní a ne jako chcete vy sami. 

skok

Snažíte se být perfektní

Chcete být za všech okolností perfektní. Jste puntičkáři a vše musí být tip ťop. Byt vypucovaný, auto naleštěné, oblečení vyžehlené, vlasy umyté a vyfoukané, jídlo zdravé a domácí, postava vysportovaná, kariéra stoupající a tak dále. Ale když někde krapet uberete, nic se nestane. Získáte čas navíc a nebudete se cítit uštvaně.

Stresujete se tím, co nemůžete změnit

Velké téma pro všechny a těžké na realizaci, ale zkuste to, nestresujte se tím, co nemůžete změnit. Měnit můžete v rámci jednotlivce. A to také dělejte, třiďte odpad, šetřete vodou a chovejte se k druhým hezky. Ale složitější problémy, které nejsou ve vaší moci, neřešte.

Děláte moc věcí najednou

Ve snaze ušetřit čas rozděláte několik úkolů najednou. Ale ve finále vám to čas vůbec neušetří a nic nebude pořádně. Raději vezměte jednu činnost po druhé, postupně. Celkově to budete mít rychleji a s lepším výsledkem.

Správné složení jídelníčku

1.       Rozložení živin
Nemyslete si, že zhubnete pomocí toho, že se budete vyhýbat pečivu. Právě naopak. I pečivo Vám může pomoci k hubnutí. Pokud se podíváte na internet a zadáte ‚poměr živin ve stravě‘, vyjede Vám, že až 60 % tvoří právě sacharidy. Sacharidy jsou energie, kterou naše tělo potřebuje k fungování, proto byste se jim neměli vyhýbat.
Stejně tak je to s tuky, které by měly tvořit až 30 %. Na rozdíl od sacharidů jsou tuky energie, která se v našem těle uschová a tělo ji využije, když bude potřeba.
Poslední složkou jsou bílkoviny. Ty mohou tvořit až 25 % našeho jídelníčku (záleží na Vaší denní aktivitě). Bílkoviny napomáhají růstu svalů, mají zhruba stejnou kalorickou hodnotu jako sacharidy (1 g = 4 kcal), ale nezapomínejte, že s ničím se nesmí přehánět. Přestože jsou bílkoviny skvělý zdroj energie, jakmile jich budete mít v těle velký nadbytek, tělo přestane správně fungovat.
Jídlo z fastfoodu
2.       Co jíst
Nyní už víte, do jakého poměru živin byste svůj denní jídelníček měli rozporcovat. Teď už jen vědět, co jíst.
Pod pojmem jíst zdravě, si každý z nás představí něco jiného. Pro někoho to znamená nejíst jídlo z rychlých občerstveních, někdo jiný zase jíst hodně ovoce a zeleniny. Jíst zdravě je totiž velmi irelevantní a subjektivní pojem. Jídlo totiž není jen zdravé nebo nezdravé. Musíte ho rozlišovat na to více zdravé a prospěšnější pro Vaše tělo a to méně.
Mnohem lepší indikátor ‚zdravosti potravin‘ je jejich obsah a glykemický index. Glykemický index je bezrozměrné číslo, které určuje, jak rychle se z dané potraviny zpracuje glukóza. Pokud má potravina vyšší glykemický index, znamená to, že se Vám glukóza z dané potraviny rychleji vstřebá, což zapříčiní, že Vy se budete cítit hladoví. Takže čím nižší má potravina glykemický index, o to na delší dobu Vás zasytí.         
Neměli byste zapomínat i na další důležitou složku stravy – ovoce a zeleninu. Obsahuje vlákninu, která Vás též zasytí, a navíc pomáhá trávení. Ovoce byste měli sníst minimálně 2 kusy denně a zeleniny kolik chcete, protože narozdíl od ovoce neobsahuje cukry.    
Ovoce a zelenina                    
3.       Čemu se vyhnout
Asi nebude nikomu žádnou novinkou, že zdravé stravovaní neprobíhá ve fastfoodech. Pokud jste se rozhodli, že budete jíst zdravěji, budete se muset rozloučit nejen s fastfoodem, ale také s polotovary (hotovkami), a také s ‚nezdravým‘ mlsáním (samozřejmě to nemusíte vyhánět do extrému a čas od času si nějakou sladkost dopřát, ale rozhodně by neměla být na Vašem jídelníčku denně).

Drobnosti pro lepší den

Pokud jste v poslední době byli příliš zabraní do práce anebo jste měli příliš starostí sami se sebou, tak to pravděpodobně odneslo Vaše okolí. Je to smutná ironie života, že když nemáme to nejlepší období, tak to nejvíce odnáší ti, které nejvíce milujeme. Ale to je právě teď hlavní věc, co můžete změnit. At‘ už se jedná o Vašeho přítele či přítelkyni anebo o rodinu či blízké, měli byste jim teď‘ oplatit to, že měli tu trpělivost a přečkali s Vámi ty těžké časy, které právě pominuly. Nebojte se dělat malá překvapení.
balené bonbony
Všichni jsme tak nějak pořád děti a milujeme překvápka. Dejte si tedy alespoň trochu zálež na jejich originalitě a uvidíte, že i jen obyčejná bonboniéra na pracovním stole s milým vzkazem vykouzlí Vašim blízkým neodolatelný úsměv na tváři a zlepší jim to celý dlouhý den.
love a srdíčko
Jestli chcete být opravdu romantičtí, tak můžete vybrat některý z akčních pobytů pro dva či víkendový pobyt na horách pro celou partu. Nic totiž není lepšího než společné vzpomínky a ty se nejlépe dělají někde v klidu, kde jste dostatečně daleko od všech problémů dnešního uspěchaného světa. Nebojte se tedy býti romantičtí a překvapte i sami sebe. Neznamená to, že za dárky musíte utrácet hned tisíce korun, ale vybírejte takové věci, o kterých víte, že zaručeně potěší a budou znamenat něco mnohem víc.
Pamatujte na to, že i maličkosti se opravdu počítají, a to platí jak v osobním životě, pracovním kolektivu, ale i třeba ve Vaší domácnosti. Sami dobře víte, že takové malé detaily ve Vašem interiéru udělají opravdu hodně. Takže na to pamatujte, až opět přijde nějaké to zatíženější období Vašeho života a nezapomeňte svým blízkým laskavě poděkovat za vynaloženou podporu a dejte jim také najevo, že si jich vážíte alespoň tak, jako oni Vás. Pěstujte ve svém srdci lásku, protože jedině s tou dojdete k opravdovému štěstí a spokojenosti, a to si přeci přeje v dnešní době úplně každý bez výjimky.