Jak se cítit šťastněji?

Každý čas od času zažíváme špatné období a hlavou nám prolétají stovky myšlenek o radikálních řešení a možnosti, že opět nenalezneme důvod k radosti, neboť se aktuální situace nezmění k lepšímu. Ať už si nyní procházíte dosud nejnáročnějším emočně citlivým rozchodem, vyrovnáváte se se ztrátou milované osoby z blízkého okruhu přátel či rodiny, nebo máte zkrátka špatné období, ze kterého se nemůžete dostat, vždy lze řadu věcí v životě uspořádat a přeorganizovat, abyste odvrátili tyto nesrovnalosti. Co tedy můžete učinit?

rozzářené dětské obličeje

Snažte se myslet pozitivně – dívejte se na věci ze správné perspektivy. Mezi naivitou v bezvadnou existenci bez náročných záležitostí a udržení kladného pohledu na dění kolem Vás je někdy tenká hranice. Pokud se však zaměříte právě na tento faktor a pokusíte se spekulovat o tom, co zažíváte, ale zároveň nezanevřete nad brzkým přenesením se přes to, později si ani jinou variantu nebudete připouštět a Vaše nastavení intelektu podpoří kladný výsledek.

Odškrtněte kaziče nálady. Vyhýbejte se negativitě. Nehledě na to, zda ji shledáváte ve svých přátelích, se kterými o podobné problematice ovšem není řeč a odmítají jakékoli změny, nebo jste zkrátka obklopeni nucením vykonávání činností, jež z Vás vysávají energii, odstraňte, případně co nejvíce zredukujte vlivy vedoucí k poklesu atmosféry.

veselící se přátelé

Vymezte si alespoň pár minut denně na relaxaci – odpočiňte si přinejmenším kompletním vypnutím. Ponořte se do vany plné voňavé soli, nadýchané pěny nebo s přítomností elektronického zařízení zajišťující výskyt oblíbeného seriálu či žánru hudby. Opusťte od starostí, avšak nevynechávejte povinnosti. Jestliže se na seznamu nesplněného bude nacházet přehršle bodů, nikdy se plně neodreagujete a stále se budete stresovat ohledně toho, kolik Vám během dneška zbývá k dokončení. Raději si tedy nejprve vše odškrtejte, poté si udělejte chvilku pro sebe.

Hygge aneb prostě šťastný způsob života

Jako první se vlastně podíváme na to, co je to hygge. Není to ledajaká věc, ale způsob, kterým se rozhodneme vést svůj život. Tento koncept vznikl v Dánsku, kde žijí údajně jedni z nejšťastnějších lidí na planetě. V této době je už o tomto způsobu života napsáno mnoho knih, příruček, jak se jím žít. A věřte mi, že nebudete litovat, až začnete.
Pohodový styl
Principy
Tento způsob života je jedna velká pohoda. Jeho základ je hledání něčeho krásného v každém okamžiku, užívání si přítomnosti blízkých a radovat se ze života.
·         Užívejte si přítomnostiOdpojte se od internetu, vypněte telefon. Na chvíli se zastavte a vnímejte dění kolem sebe. Vezměte si knížku, hýčkejte se, vezměte si čas jenom pro sebe.
·         Navoďte atmosféruZtlumte světla v místnosti, zapalte si svíčku nebo si sedněte ke krbu, pokud ho máte. Ráno si nechte provětrat pokoj, nadýchejte se krásně čerstvého vzduchu a určitě se Vám bude nový den lépe startovat.
děvče na posteli
·         Nevyhledávejte spory – Zkuste vše řešit v klidu. Nevyhledávejte náměty k hádce, ale žijte v rovnováze a příměří. Snažte se se všemi vycházet vstříc a zachovat chladnou hlavu.
·         Odměňte se – Již zmiňovaná rovnováha by měla mít své místo i zde. Dopřejte si oblíbenou čokoládu, zákusek, kvalitní kávu – ať už ve zdravé nebo nezdravé verzi, to je jen a jen na Vás.
·         Jděte se projít – Procházka je jedna z nejlepších terapií a prostředků na vyčištění hlavy. Vnímejte přírodu – to ticho a pohodu. Zařaďte procházení se do svého života, určitě Vám to bude dělat dobře nejen fyzicky, ale i na duši.
·         Buďte vděční – Radujte se i kvůli maličkostem. Děkujte za věci, za které byste normálně neděkovali. Řekněte svému partnerovi nebo blízkému člověku, že ho máte rádi a obejměte ho. Užívejte si tento moment, vciťte se do něj.
·         Čtěte – Vím, že čtení není šálek každého, ale je to také jeden ze skvělých způsobů, jak se uvolnit. Téma knihy je jenom na Vás, ať už jsou to knihy s touto tématikou nebo detektivky, zrelaxujete se při tom.
Po přečtení těchto bodů jste možná zjistili, že vlastně takovým hygge stylem života už možná žijete, třeba ne úplně, ale aspoň z poloviny. Vím, že každý má v životě starosti, ale třeba právě při procházení se se uvolníte a přijdete na ten nejlepší způsob řešení problémů nebo právě starostí. Udělejte si pohodovou chvilku, zastavte se, dýchejte, vnímejte okolní svět a prostě žijte!