Jak zatočit s inflací pomocí investic

V minulém a tomto roce se inflace poněkud vymkla z rukou. Inflace pro nás není novou věcí. Byla tady s námi vždycky jako přirozený vývoj trhů a ekonomiky. Ale v souvislosti s událostmi posledních let, především pandemie covid-19 a války na Ukrajině, které obě výrazně zasáhli ekonomický sektor, začala inflace prudce stoupat. Poslední zprávy hovoří, že již dosáhla 17 %. Proto se spoustu lidí zamýšlí, co bude dělat se svými úspory? Jak je ochránit před inflací, tak, aby neztrácely na hodnotě a je to vůbec možné?

šetření

Momentálně je pro vás snad nejhorší varianta nechat své úspory na běžném účtu nebo snad vybranou hotovost někde zamknutou v šuplíku. Každý den vaše peníze o něco více ztrácí na hodnotě kvůli inflaci.

Ani spořící účet, na který mnoho lidí vždy spoléhalo, není právě teď tou nejšťastnější variantou. Žádný spořící účet vám nenabídne takový úrok, abyste mohli bojovat proti tak vysoké inflaci, jaká panuje nyní. Většinou se úrok na spořícím účtu pohybuje od 1 do 4 %. To vám zdaleka nepomůže ochránit peníze před znehodnocením.

Účinnou možností může být investování.

Pokud jste začátečníkem v této oblasti, určitě nedoporučujeme, abyste začali stavět složité investiční strategie. U investic totiž platí vždy nějaké riziko ztráty, a je proto třeba počínat si rozumně, s rozmyslem, abyste na investicích vydělali a neprodělali.

investice

Investovat můžete do mnoha různých věcí. Záleží na vašich finančních možnostech, preferencí a také na to, kolik času svým investicím chcete věnovat. Můžete investovat do různých podniků, kryptoměn, podílových fondů a podobně.

Pro začátečníky v oblasti investování je zajímavou volbou ETF. Co to je? Jedná se burzovně obchodované fondy. Jedinou investicí můžete nakoupit podíly desítek až stovek cenných papírů. Přitom podstupujete velmi nízké riziko. Pokud se o této oblasti chcete dozvědět více a začít chránit své finance před zhodnocením, podívejte se na ETF investice Tradecz.

Jak efektivně balit nábytek při stěhování

Rozebrat nebo ne

Nábytek, který je rozebíratelný, by se měl při každém přesunu z místa na místo demontovat. Pochopitelně se to netýká přenášení po místnosti nebo mezi patry v jednom domě, máme na mysli delší trasy a hlavně jízdu autem. Při jízdě totiž značně trpí hlavně místa, kde jsou díly k sobě smontovány vruty či šrouby. Může tam dojít k rozviklání spoje, k vytržení vrutu a k jeho povolení, takže jej pak nebude možné dotáhnout. Rozvikláním spojů pak ztrácí nábytek na své atraktivitě, mít doma rozviklanou skříň je zkrátka nepříjemnost, která vám pravděpodobně bude vadit.

skříň na míru

Kdo nábytek rozebere

Rozebrat a sestavit nábytek může být pro někoho snadné, ale pro jiného člověka nepředstavitelný problém. Všichni nejsme řemeslně zruční a zkušení, a proto je dobré vědět, že existuje někdo, kdo si poradí nejen s malou rozebíratelnou komodou, ale třeba i s kuchyňskou linkou. Tato služby zajišťují např. i stěhovací firmy stěhování v Nymburce, mají je běžně v popisu práce.

městské hradby v Nymburce

Flexibilní fólie

Jakmile se nábytek rozebere, je zapotřebí jej ihned ochránit před poškozením a zabalit tak, aby jej bylo snadné přemístit. Můžete k tomu použít celou řadu různých balicích materiálů, ovšem co se osvědčilo v praxi na balení dřevěných desek i na balení celého nábytku a domácích spotřebičů, např. chladničky a pračky, je velmi tenká polyetylenová fólie, tzv. flexi.

Fólií se obalí předměty ve více vrstvách, a i přesto, že je flexi fólie poměrně tenká, dokáže zabránit poškrábání a dalšímu hrubému poškození. Výhodou tohoto postupu je i snadná aplikace, zkrátka velice jednoduše omotáte, co je třeba a nepotřebujete k tomu žádné speciální nářadí, pouze technický nůž nebo nůžky. Do fólie snadno zabalíte i předměty oblých tvarů, jako např. plastové židle, konferenční stolky, proutěné výrobky a mnoho dalších věcí, které potřebujete přestěhovat vcelku.

O ručních pracích

Jistě každý vždy toužil něco vlastnoručně vyrobit. Já jsem o tom snila vždycky už jako dítě. A pamatuji se, jak jsem pomáhala dědečkovi stavět králíkárnu pro deset králíků. Ze začátku se to zdálo jako sranda a že to bude prima stavět, ale když mi to dědeček popsal, tak jsem si řekla, že to zase tak jednoduché nebude. A proto mi dědeček nakreslil plánek. Musela jsem tedy podle něj vykopat jámu o hloubce dvacet centimetrů. Bylo mi asi dvanáct let a kopat jsem měla poprvé, ale těšila jsem se na to. A tak jsem vzala krumpáč a začala jsem kopat. Asi po minutě mě šíleně bolely záda a štípaly mě dlaně. Proto přišel otec a raději práci vzal za mě.

Někdy ruční výkopové práce nestačí a musí nastoupit stroj

Dědeček se smál, že mi to říkal a že se mám tedy jen koukat. Otec s dědečkem měli práci hotovou asi za dvacet minut. Byli rychlící, navíc ruční výkopové práce jsou pro ně hračka. Dědeček, když byl ještě mladý, tak pomáhal stavět asi deset domů, a to od základu, takže nějaká králíkárna pro něj bude hračka. Ale dědeček nechtěl jen tak obyčejnou, do které když narazí silný vítr, tak spadne. Chtěl to mít kvalitně a taky to tak udělal. Měl udělané základy jako na malinkatý domeček. A když uběhlo půl dne, tak králíkárna byla hotová. Do kotců jsme dali králíky a pak jsem se jen těšili, jak se jim tam líbí. Já jim vyrobila jesličky na seno. Ty jsem uměla dokonale, učila jsem se je v mysliveckém kroužku.

Práce se zeminou je klasika

A díky dědově zručnosti jsem se naučila, jak je ruční práce těžká. Jak se ruční práce cenní a jak jsou nenahraditelné. Možná v dnešní době jde toho hodně nahradit strojem, ale když to tak vezmu, na lidskou ruku to stejně nemá. Dědeček vždy říkal, že kvalitní pracovník bude vždycky potřeba a já s ním souhlasím. Nevěřím, že by kdejaký stroj dokázal vykopat precizní jámu třeba na základ domů a dalších staveb. Navíc je to náročně a musí se u toho přemýšlet.

Nenechávejte ležet peníze ladem …

Mnozí lidé nevědí, že mají nárok na další peníze, které tak leží dlouhou dobu ladem a nikdo si pro ně nesáhne. Tuto možnost totiž mají pracující, kteří jsou sice Češi a žijí v České republice, ale mají děti ve společné péči a jeden z rodičů pracuje blízko za hranicemi, v Německu.

Německo totiž na rozdíl od České republiky vyplácí mnohem vyšší přídavek na dítě, než se tomu tak děje v Čechách, kde vám nárok na přídavek na dítě „osolí“ úřad práce díky tomu, že vůbec pracujete! U nás totiž platí zákon, že u nároku na tuto dávku se zkoumá příjem všech společně posuzovaných osob.

eura bankovky

Kdo má nárok na přídavek na dítě v Čechách?

Dejme tomu, že jste rodina se dvěma dětmi, z toho jedno dítě je společné a druhé manželky z dřívějšího vztahu a na toto dítě je stanoveno výživné. O přídavek na dítě žádáte na kontaktním pracovišti úřadu práce, který je příslušný dle místa skutečného bydliště. Dokládáte příjmy všech společně posuzovaných osob, to znamená otce a matky dítěte plus výživné, které pobírá dítě. Může se tak stát, že přesáhnete svým společným příjmem 3,4 násobku životního minima a nárok na přídavek na dítě mít nebudete!

Kdo má nárok na „přídavek na dítě“ v Německu?

Kdežto v Německu se vůbec nesleduje příjem rodiny v případě nároku na přídavek na dítě, respektive Kindergeldu. Protože sousední stát přizná nárok každému, kdo v Německu pracuje a trvale odvádí daně, tedy i například tam pracující Čechům. Nemusíte mít ani trvalý či přechodný pobyt v Německu. Stejně tak můžete být pendlerem, abyste získali nárok na tuto dávku.

malé děti

Co je potřeba k získání Kindergeldu?

V prvé řadě musíte s dítětem žít ve společné domácnosti, takže u „běžné“ rodiny není žádný problém. Ten může nastat v případě, že jste odloučení a s dítětem nežijete v domácnosti, v tom případě také sice můžete pobírat Kindergeld, ale potřebujete k tomu souhlas matky dítěte, protože o tuto dávku pak nežádáte vy z titulu zaměstnání v Německu, ale matka dítěte, protože vy ve státě zaměstnání odvádíte daně.

Proto je vhodnější rovnou požádat o Kindergeld 2021 v Německu. Administrativa může být složitější, proto doporučujeme se obrátit na odborníky, kteří mají legislativu v malíčku a mohou vám ušetřit spoustu nervů a „papírování“.

Montáž a demontáž nábytku

Každý, kdo si někdy objednal nábytek, skříně, nebo něco jiného, co se montuje, tak ví, že to stojí mnoho námahy a také nervů. Veškeré návody od velkých dodavatelů, jako je Jena nábytek, Sconto, či Asko, jsou nejen nepřehledné, ale také je půlka návodu špatně a ještě chybí spousta dílků. Jestliže, se nechcete nervovat zbytečným skládáním skříní, tak neváhejte a obraťte se na montáž nábytku Praha, který Vám složí nábytek rychle a bez prodlev.

montáž nábytku

Tato firma, která se zabývá převážně stěhováním, se věnuje i montáži a demontáži nábytku. Díky jejich službám nebudete muset jezdit ani pro nábytek, ale firma ho za Vás i vyzvedne. Díky tomu ušetříte nejen čas, ale také pohonné hmoty, které byste projeli. Firma za Vás objednaný nábytek vyzvedne od prodejce a převeze Vám ho rovnou na místo, kde chcete nábytek mít. Zde ho kompletně smontuje a vy nebudete mít žádnou práci, ale přijedete už k hotovému. Velmi oblíbené jsou tyto služby, pokud zakládáte novou kancelář, která není vybavené a je potřeba tam všechno dostat a smontovat.

montáž nábytku

Mimo montáž a demontáž, se firma věnuje také stěhování, se kterým má letité zkušenosti. Společnost stěhuje kanceláře, firmy, byty, domy a také převáží těžká břemena. Jejich prioritou je rychlost, dochvilnost a také spolehlivost. Jejich zaměstnanci jsou proškolení a celé stěhování probíhá plynule, bez zbytečných problémů. Pokud budete stěhovat elektroniku, tak ani o ní se bát nemusíte. Během stěhování je totiž neustálý dohled nad elektroniků a nemůže dojít k její odcizení. Také je firma pojištěná do výše 3 milionů a jakékoliv škody tak proplatí. Navíc ke každému stěhování přistupují individuálně.

Pokud tedy potřebuje smontovat nábytek, nebo potřebujete přestěhovat nějakou nemovitost, tak neváhejte a obraťte se na tyto profesionály. Nejen, že všechno proběhne rychle, ale také nebudete muset nic dělat a o vše se postará tato firma za Vás.

Proč je třeba zjistit své BMI

Výpočet bmi je velmi snadná a jednoduchá věc, tedy, pokud si ho nechcete spočítat r u č n ě, ale použijete náš kalkulátor na webu. Nikdy to nebylo jednodušší! A proč byste si měli vypočítávat váš

b o d y m a s s i n d e x ? Nejspíše proto, abyste se ujistili, zda žijete v pohodě se svým tělem a dáváte mu skutečně vše, co je potřeba anebo, zda mu dodáváte více jídla a méně pohybu, než je zdravé. Tento indikátor je jakýmsi ukazatelem či vodítkem k tomu, jak žijete.

Jsou totiž čtyři hodnoty body mass indexu, a to nejdříve: Podváha – ano, i vážit méně kilogramů, než byste měli je nezdravé a může vést dokonce i ke zdravotním komplikacím. Podváhou zpravidla trpí anorektici, což – jak známo dovedou i ke smutnému konci.

Proto není nad normální tělesnou hmotnost. Ale ne všichni si ji dokážou udržet. Index hmotnosti vám může přidělit i nadváhu či taktéž zdraví nebezpečnou obezitu.

nadváha muž

A podle těchto výsledků byste se měli zachovat a popřemýšlet o zdravém životním stylu.

Především tedy zjistěte váš BMI, jestliže si s ním nevíte rady, obraťte se na svého lékaře anebo dietologa, to v těch případech, kdy trpíte už závažnými zdravotními komplikacemi. Pokud ano, pak se do hubnutí nepouštějte sami, ale doporučujeme vám hubnout pod přísným lékařským dohledem.

Pokud ale žádnými zdravotními komplikacemi netrpíte anebo hodláte zhubnout rozumně jak pár kilogramů, pokračujte v rozhodnutí dále. Důležité je zjistit, jak na s p r á v n é hubnutí a vyvarovat se chyb, kterých se začátečníci dopouštějí.

Jednou z velmi častých chyb je málo jídla.

nadváha málo jídla

Lidé si nesprávně vyvozují, že když budou málo jíst, budou hubnout. Ale tako pověra má dvě strany. Pokud dodržíte správnou skladbu jídla, kde budou zastoupeny bílkoviny, zdravé tuky a nízký podíl sacharidů a omezíte stravování, pak ano, budete hubnout. Ale pokud nebudete přikládat složení stravy žádný význam a budete třeba „jen na zelenině“, pak si tělo sáhne do vašich – ne tukových zásob, ale do svalových zásob, protože bude špatně nasměrované. Vy ho musíte nasměrovat tak, aby sáhlo do tukových polštářků, kterých se chcete zbavit.

Grafické zpracování je důležité

Grafické zpracování je důležité

Prezentace firmy

Vzhled je u produktů a prezentace firmy podstatný, a proto jej nesmíme nikdy podceňovat. Je dokázáno, že lidské po na něj hledí jako první a už v tu chvíli si můžeme vytvářet prvotní názor. Když si vezmeme osobní automobily, tak snad nikdo nechce jezdit ve voze, který se mu vůbec nelíbí. Auto musí mít dobře jízdní vlastnosti, komfort, výbavu a další věci, ale hodnotí se právě taky, jak vypadá.

grafický obrazec

Proto se spoustu hodin pracuje na interiéru i exteriéru, protože konkurenční automobilka by nás mohla dost předehnat. Samozřejmě se můžeme bavit o mnohem levnějších produktech, když půjdeme do obyčejného obchodu. Každé zboží má totiž určitý obal, který nás může na první pohled zaujmout. Klidně může mít větší úspěch jednoduchý a elegantní design před nějakým propracovaným moderním, kdy hraje roli také vkus zákazníka. Své působení bychom měli přizpůsobit cílové skupině, abychom ještě zvedli naši úspěšnost.

Práce odborníka

Stačí se podívat na web nějaké větší firmy u nás a hned si můžete všimnout propracovaného webu. Společnosti si totiž uvědomují, že online marketing je velmi důležitý a můžou přes něj získat mnoho zákazníků. Abyste mohli mít také hezký design výrobků, webu a jiných věcí, které nás prezentují, tak je zapotřebí ruka profesionála.

počítačová grafika

Ti mají totiž značné zkušenosti, a ne každý má cit pro design, přičemž předehnat konkurenci nebývá snadné, ale právě díky designu tomu můžeme výrazně přispět. Stačí se obrátit na grafiku Pardubice a vše s nimi probrat. Mají spolupráci i s velkými firmami, přičemž důkaz je ukázka práce přímo na jejich webu. Můžeme si takto prohlédnout weby, které zpracovali, kdy hned uvidíme, že za nimi stojí kus práce a jsou skutečně propracované a funkční. Investovat peníze do grafiky se tedy časem rozhodně vyplatí a zvýšíme tím úroveň naší společnosti. Cena je individuální podle konkrétní zakázky.

Sanace bytu po zemřelém

Je více než jasné, že pokud člověku odejde milovaná osoba, má to velký vliv na jeho psychiku. Je pochopitelné, že pokud ještě máte vyklízet byt nebo dům po dané osobě, rozhodně to není jednoduché. Něco takového potřebuje čas, aby se z toho člověk dostal.

Pokud bychom vám mohli něco doporučit, pak by to bylo to, abyste nechali byt po zemřelém a to po úklidu sanovat.

Sanace bytu po zemřelém Praha-deratizacnisluzby je něco, čeho by měl využít každý.

starý byt

Existuje jedna společnost, která se něčím takovým zabývá a pro kterou něco takového nebude žádný problém.

Není to ale to jediné, co vám může daná společnost nabídnout. Je toho daleko více.

Pokud byste měli zájem o tuto, či jinou službu zájem, pak určitě neváhejte a danou společnost kontaktujte.

Můžete navštívit oficiální webové stránky, kde se dozvíte spoustu informací a to zejména o poskytovaných službách.

Jestliže jste pevně rozhodnuti, že daný dům nebo byt prodáte, pak byste se něčemu takovému rozhodně neměli vyhýbat. Věřte, že to skutečně není na škodu.

Ne každý byt po zesnulém může být v dobrém stavu. Na něco takového je potřeba myslet.

staré domy

Taková sanace není navíc příliš cenově nákladná, což jistě oceníte. Určitě z toho tedy nemějte žádné obavy.

Daný dům či byt může být připraven pro nové majitele a to bez jakýchkoliv problémů. Dokonce dříve, než byste čekali.

Určitě se nebojte něco takového svěřit odborníkům, kteří vědí, co je všechno potřeba udělat.

Zkuste nad něčím takovým alespoň popřemýšlet. Opravdu se to vyplatí.

I vy můžete být spokojeni s danou službou a to tak, jak byste to možná ani nečekali.

Dejte šanci společnosti, která se bude snažit udělat vše proto, aby vám vyhověla a abyste se nemuseli o nic starat. Něco takového se vyplatí.

Skutečně je možné mít připravený daný dům či byt pro nové majitele a to opravdu brzy. Vše je to zejména o domluvě termínu realizace.

Jedna z nejlepších nevirtuálních her

Ne všechna zábava se musí odehrávat ve virtuálním prostředí, potažmo na obrazovkách televize. To je i případ specifických stále oblíbenějších únikových her.

Jedna z nejlepších nevirtuálních her

Najít dnes nějakou hru, která by byla zábavná, určena pro více lidí a zároveň se neodehrávala pouze na počítačích, respektive herních konzolích, je docela obtížné. Můžete namítnout, že existují hry deskové, ale ty už dnes nejsou tak populární jako před pár desítkami let a nalákat k jejich hraní větší počet lidí není zase tak jednoduché. Marná sláva. Dnes má nějaký druh počítače, na kterém se dá pařit, prakticky každý, což znamená, že není potřeba se hnout z pohodlí svého domova. A přitom by to bylo mnohem lepší než jen sedět před zářící obrazovkou.

Indície

Naštěstí neexistují pouze deskové hry, ale i jiné druhy zábavy, které jsou určeny pro více lidí a které dokáží být dostatečně lákavé na to, aby dokázaly zaujmout široké spektrum obyvatel. Mezi takovéto hry patří bezesporu i escape room Pardubice.

Odhalte tajemství

Pokud by se měla tato hra charakterizovat pouze v několika slovech, asi by se dalo napsat, že jde o hru, kde je nutné dostat se ze zavřené místnosti, a to prosím pěkně bez použití fyzického násilí. Zní to zatím docela nuda, ale věřte, že není. Abyste se totiž dostali ven, budete muset napnout své intelektuální schopnosti na maximum, jelikož je k tomuto účelu potřeba vyřešit celou řadu zajímavých hádanek. Ne vždy jsou kdovíjak těžké, ale vzhledem k tomu, že máte k dispozici jen omezený čas, je potřeba být velice rychlý, což někdy může být problém.

Jeskyně

Vhodná parta

Vítězství zadarmo vám zde nikdo nedá, a proto je více než nezbytné obklopit se lidmi, kteří chtějí překonat tuto hru stejně vehementně jako vy. Je v podstatě jedno, koho si vezmete do týmu, ale vzhledem k tomu, že se tady hraje hlavně na intelekt, měli byste si spíše vybrat z lidí, kterým není zatěžko používat svou hlavu. Je v podstatě jedno, z jaké věkové kategorie budou pocházet. Krom vyloženě malých dětí mohou tuto únikovou hra hrát v podstatě všichni.

Co vám může nabídnout masérka Mia

Říká se, že žena je pro muže (a leckdy i pro ženy) přitažlivá nejen svými tělesnými proporcemi, ale i duší. Tělo i duše jsou dva navzájem propojené systémy, duše tělo oživuje, bez ní by chátralo, a nakonec se rozpadlo, naopak duše bez těla nemůže dát svým prožitkům a projevům konkrétní podobu. Kdo si tuto vzájemnou propojenost a harmonii obou celků uvědomuje, je ve výhodě. Můžete se o tom přesvědčit i vy, jestliže se necháte okouzlit půvaby masérky jménem Mia Mataharisalon.

srdce a spodní prádlo

Je milá, přívětivá, usměvavá a ochotná dopřát vám i sobě rozkoš – toto vše jsou duchovní atributy, a čím více budete masérce Mia oplácet její přívětivost a něžnost stejnou mincí, prožijete nezapomenutelný zážitek.

Má okouzlující obličej – pohled do obličeje je branou do duše, zvláště pak jiskra v očích, ta prozradí mnohé. Je známo, že souměrné tvary obličeje a jeho mladistvý vzhled umocňují prožívanou rozkoš mnohonásobně.

Má nádherné, dlouhé vlasy – dlouhé husté vlasy jsou pro mnohé z nás erotickým symbolem, je to dáno tím, že dobrá kvalita vlasů vypovídá o pevném zdraví, což vnímáme především na podvědomé úrovni. Milování s dívkou s dlouhými vlasy je (bohužel častokrát nesplněným) snem mnoha mužů.

Je štíhlá – přirozená štíhlost, nikoli vyzáblost, dokáže zvýšit erotické napětí do té nejzazší hranice, a to nejen při pohledu na smyslná ňadra a okouzlující velké bradavky, ale i na ploché bříško s výrazným pupíkem, a klenuté boky s pevnými hýžděmi.

červené lodičky

Miluje „footjob“ – bohužel často opomíjený způsob vyvolání rozkoše, přitom doteky dívčími bosými chodidly jsou tak příjemné! Mia vám dovolí si její svůdné nožky i prohlédnout zblízka, jejich přirozená zakřivení, výraznou klenbu, narůžovělou barvu pokožky na ploskách, smyslné kotníky, úzkou, jemnou patu a krásné dlouhé prsty. Užijte si to!

Mia miluje „body – to – body“ – jedna z nejoblíbenějších technik klientů i masérek jsou vzájemné doteky co největší plochou jejich těl. Předává se tím energie mezi dvěma bytostmi, a co to s vámi udělá, nebudeme raději popisovat, ostatně, přijďte se o tom přesvědčit sami.