Nechte si zkontrolovat svůj chytrý telefon, zda nevykazuje nějaké chyby

Podrobnou diagnostiku vašeho chytrého telefonu oceníte zejména tehdy, objeví-li se nějaké potíže v souvislosti s jeho používáním. Můžete ji však využít i pro preventivní kontrolu, zda se přístroj nepřehřívá, zda dotykový displej funguje, jak má, co by mohlo být příčinou přetěžování procesoru, nebo nadměrného vybíjení baterie.
kabel k telefonu
V obchodě Google Play je nyní k mání zdarma program Phone Check and Test, který vytvořili aplikační programátoři z In Pocket Software. Šikovný software zvládne bez problémů projet testem zvuk, operační paměť přístroje, funkci kamery, datové a systémové úložiště, všechny senzory, stav baterie, funkčnost síťových vrstev Wi-Fi a mobilních sítí a také dotykový display.
Ve funkci Monitor program zobrazí informace o přístroji a pod tlačítkem Guided test se skrývá důkladný test telefonu. Nápovědu si můžete přečíst v odkazu Overview. Bohužel program nepracuje v české lokalizaci, pouze v angličtině.
obrzovka mobilu

Podrobné testování přístroje odhalí různé skryté vady a problémy

Nejzajímavější fází aplikace je právě testování telefonu Guided test. Po spuštění testu se zobrazí výsledky pro jednotlivé testované komponenty a vy pak musíte pouze potvrdit, zda je výsledek v normě (OK), nebo zda není v pořádku (NOK), anebo zda jej chcete přeskočit (SKIP). První test zahrnuje paměť vnitřní i operační, procesor, displej, fotoaparát a operační systém. Další fází testu je baterie, zajímavá je především úroveň její životnosti a skutečné kapacity. Následuje konektivita, např. zda nedochází k potížím s druhou SIM kartou, připojení přes Wi-Fi, infraport, Bluetooth a NFC rozhraní. Test se pak věnuje zvuku, tedy reproduktoru, mikrofonu a sluchátkám, a dokonce i motorku, který vyvolává vibrace telefonu.
displej tabletu
Závěr testu je věnován sekci displeje, která zjišťuje všechny buď trvale zapnuté, nebo mrtvé body. Test se provede proti bílému, černému, červenému, modrému a zelenému pozadí a zdroj se také zaměří na pohyb vašeho prstu napříč displejem. Bude po vás vyžadovat přejíždět po předem daných křivkách, aby se otestovala jeho celá plocha. Předposlední test monitoruje rozhraní GPS a zjišťování polohy zařízení a na závěr se testuje stav senzorů a kamery.
Testování uzavírá komplexní zátěžový test CPU a přehřívání baterie, práci interního úložiště dat a aplikací a operační paměť.
Program je v angličtině dostupný pro OS Android od verze 4.2 zdarma v Google Play a téměř tři čtvrtě milionu uživatelů jej hodnotilo velmi kladně, v průměru 4,6 bodu z pěti možných.

4.2/5 - (6 votes)