Bazén potřebuje péči

Pokud chceme mít kvalitní a čistou vodu v našem bazénu po celou dobu letních radovánek, je nutné mu věnovat péči a starat se o něj. Bez bazénové chemie se ale neobejdeme. I když si můžeme myslet, že vyndat z hladiny pár napadaných nečistot bude stačit, omyl bude pravdou. V podstatě ať již vlastníme jakýkoliv bazén, voda bude potřebovat vždy upravit. Výrobky na čištění nejsou naším nepřítelem, ale naopak správná údržba hubí bakterie, choroboplodné zárodky a také zabraňuje vznik a šíření řas.
plot u bazénu.jpg
Vyvarujme se chyb:
1.       Špatné měření hodnoty pH vody
Bazénová voda musí mít správnou hodnotu pH, je v rozmezí nejčastějším od 6,8 až 7,8. Chybu, kterou můžeme udělat, že vodu budeme měřit například ihned po napuštění do bazénu. Voda se musí nejprve nechat uležet, alespoň týden, až projde filtrací. Samozřejmě šokovou terapií nic nezkazíme, jelikož chlor bude tímto pracovat.
2.       Rozpouštění tablet v bazénu
Dávkovače na tablety nejsou marketingovým tahem, jak získat od nás více peněz. Jsou určeny pro tablety, které se díky nim postupně uvolňují po celém bazénu. V žádném případě se nevhazují dovnitř, mohly by poškodit stěny nebo dno.
3.       Chlor je vhodný pro všechny
Na to velký pozor, mezi námi jsou alergici na chlorovou chemii. Je sice nejúčinnější v čistění bazénu, ale také může vyvolat u některých lidí kožní problémy. V tomto případu bude nutno začít používat kyslíkovou chemii, která je sice nákladnější, ale šetrná vůči naší pokožce.
hlava nad hladinou.jpg
4.       Vypínáme filtraci
Například odjíždíme na pár dnů pryč a koupat se tudíž zde nikdo nebude, proto vypneme filtraci. Tak to je velká chyba, pár dnů a je tu problém na světě, alespoň 2 hodiny denně si musíme nějakým způsobem zajistit zapnutí filtrace. A možná pořídit větší tablety, které se budou pozvolna rozpouštět klidně i týden.
5.       Přehřívání vody
Málokoho napadne, že sice zastřešení je skvělé, ale když nezajistíme větrání, tak nejen, že si zajistíme méně průzračnou vodu, ale i větší spotřebu bazénové chemie a vyšší náklady na filtraci.
Pouze kvalitní údržba zajistí bezstarostné koupání.

4.4/5 - (5 votes)