Co si tak koupit mobilheim?

Od doby kdy jsem ještě před revolucí listoval zahraničními katalogy a hledal inspiraci pro chystaný projekt stavby obytného přívěsu. V Belgických a Holandských katalozích jsem často nacházel mobilní domky. Velké, dlouhé objekty, ne nepodobné karavanům, ale s evidentně jiným účelem. Bylo mi už tehdy jasné, že v daných zemích jde o velice populární záležitost. Není divu. Tyto mobilheimy nabízely komfort, ba přímo luxus a pohodlí srovnatelné s klasickými domy.

Koupit mobilheim?

Po revoluci trvalo pár let a první mobilní domky se začaly dovážet i k nám. Lidé neměli moc peněz, tak se sem tahaly mobilní domky, které už byly daleko za zenitem. Většinou šlo o domky, které v zemích původu už nikdo nechtěl. A byť se u nás neprodávaly nijak draho, díky minimálním nákupním cenám, se dovoz domků stal zajímavým a lukrativním byznysem.

Doba naštěstí pokročila. I dnes jste ale schopni si vybrat z nabídky domků mobilheim v ceně kolem 150 tisíc korun. Jsou to mobilní domky určené k sezonnímu užívání a jsou, jak určitě očekáváte docela strohé. Na druhou stranu si můžete pořídit mobilheim v ceně blížící se 3 milionům. Je to ale už úplně jiné kafe. Moderní vzhled i konstrukce. Dostatečná izolace, která umožňuje bydlení i v měsících kruté zimy. Navíc jsou tyto domky vybaveny nejmodernějšími technologiemi. Kvalitní topení, klimatizace, vzduchotechnika zajišťující komfort ve všech místnostech domečku, moderní kuchyně.

Je to jen o penězích

Každý si vybere podle svých možností a potřeb. Prodej mobilních domů funguje dobře a s nepřebernou nabídkou. Jsou nabízeny domy k bydlení, k rekreaci i k podnikání. Spousta zákazníků se rekrutuje z řad podnikatelů v turistickém ruchu, kdy mobilními domky nahrazují dosluhující dřevěné chatky ve svých kempech. Mobilní domky mají před sebou dobrou budoucnost. Není totiž až tak velkým problémem je předělat na naprosto nezávislém bydlení na inženýrských sítích.