Bazénová fólie se postará o to, aby voda zůstala čistá

Zamezit vstupu nečistot do bazénové vody, to je základní předpoklad k tomu, aby voda ve vaší nádrži byla co nejdéle čistá a jiskřivá. Jistě, existuje mnoho způsobů, jak vodě vrátit zpět její krásu a původní lesk, ale nikdy už to nebude tak úplně ono jako v době, kdy jste ji čerstvě napustili. Věřte proto tomu, že vsadit na prevenci se jednoznačně vyplatí. Zkrátka dělejte, co je ve vašich silách, aby se do vody v první řadě žádné znečištění nedostalo, protože to je základ úspěchu.
Otázka tedy zní, jak můžete dosáhnout toho, aby se do vaší vody nedostalo žádné zbytečné znečištění?

bazenék

Ve skutečnosti existují dvě hlavní cesty, jak se do vašeho bazénu může dostat špína zvenčí. Za prvé ji tam může zanést vítr anebo tam jednoduše může spadnout z okolí. A za druhé ji tam můžete zanést vy sami na svém těle. To jsou dvě základní cesty, jak dochází ke znečištění vody v nádrži. A jakmile známe konkrétní problém, není už tak složité nalézt jeho řešení.

Pokud chcete zamezit šíření listí, prachu anebo třeba hmyzu do vody zvenčí, tak je potřeba jej pravidelně zakrývat. Jakmile ukončíte v daný den koupání, měli byste nádrž zakrýt krycí plachtou. Ovšem pozor, zakrytí byste v žádném případě neměli nechávat až na večer, ale plachtu byste vždy měli natáhnout již v době, kdy se rozhodnete, že v daný den už bazén nebudete více využívat. Je také jasné, že krycí plachta by měla na nádrž dokonale padnout, aby nedocházelo k tomu, že do vody budou padat nečistoty nějakými nezakrytými místy.

plavání

Pokud tedy máte nějaký atypický tvar nádrže, nechte si na něj plachtu vyrobit na míru z bazénové fólie. Vybírat můžete mezi klasickými fóliemi a těmi solárními, které se mimo ochrany vody před znečištěním postarají také o její ohřev díky slunečnímu záření.
Ovšem zapomenout byste neměli ani na dokonalou očistu těla vždy, než se půjdete koupat. Ideální proto je, se vždy před vstupem do vody osprchovat.

4.3/5 - (3 votes)