Betonový plot na klíč

Máte spadeno na výstavbu oplocení z betonových prefabrikovaných dílů? Nejste sami, kdo se takto rozhodl, tento stavebnicový systém přilákal mnoho zájemců vzhledem k jednoduchému, nápaditému řešení, které je vhodné pro objekty ve městě i na venkově, pro rodinné domy, rekreační chaty, sklady, parkoviště, průmyslové haly, zahradnictví a další prostory, kde je žádoucí zabezpečit soukromí a chránit prostory před vnějšími vlivy.

betonový plot

Podstatnou otázku, kterou byste si však měli klást hned na začátku, je: „kdo plot postaví“. Máme tu totiž několik důvodů, které mohou amatérskou výstavbu zkomplikovat.

Základové otvory pro sloupky – každý není tak fyzicky zdatný, aby vykopal otvory pro sloupky, hluboké 80 cm. Navíc je možné, že narazíte na kameny, stavební sutiny, skaliska, tvrdý jíl, a na tom si můžete pomyslně vylámat zuby. Někdy to bez potřebné mechanizace nejde, ale někde také není možné mechanizaci nasadit, jako např. v prudkém svahu nebo na jiných špatně dostupných místech.

oplocení z betonu

Hmotnost desek – zuby si můžete vylámat i na přenášení a zvedání betonových panelů do výšky. Každý z nich váží více, jak 70 kg a u plotu, jehož výška je 250 cm, musíte horní hranu horní desky zvednout do tří metrů, což je za těchto okolností pro normálního „smrtelníka“ prakticky nemožné. Proto se pro tyto práce využívá mobilní jeřáb.

Doprava a složení materiálu – do problémů se můžete dostat i u přepravy a vykládky materiálu z kamionu či z návěsu. Desky budou uložené na paletách a jistě si snadno spočítáte hmotnost plně naložené palety. Ta se musí někam umístit, např. jeřábem či vysokozdvižným vozíkem, nejlépe na rovinu s pevným podložím.

Záruka na provedenou práci a správný pracovní postup – montáž betonového plotu v Lanškrouně na klíč se provádí i se zárukou na práci, je to vždy pojistka proti problémům, které mohou nastat po instalaci oplocení, přičemž amatéři musí při výstavbě spoléhat jen na své vlastní schopnosti a dovednosti.