Lyon – město gastronomie

Nachází se ve Francii a jedná se o hlavní město metropole Lyonu. Má mnoho příměstských částí a dokonce i satelitní městečka. Zajímavostí je, že je spojeno 22 mosty. Je velmi rozvinuté a můžete zde najít mnoho vysokých škol, vědeckých ústavů či náboženské středisko. Velmi se proslavilo díky vynikající kuchyni, kterou si chválí kde kdo. Historické centrum je součástí UNESCO. Mnoho lidí tvrdí, že má mnoho společného s našim hlavím městem.

lyon

Bylo založeno Římany. V 19. století se z něj stalo velmi důležité průmyslové město
a již ve 20. století byly k vidění banky, parfumerie či rafinerie.
V městě se nachází spoustu krásných míst k vidění, mezi které se řadí například
Notre-Dame de la Fourvière (patřící k nejnavštěvovanějším místům města), Kovová věž (jedná se o Eiffelovu věž v menším provedení), Zoologická zahrada a plno další překrásných míst.

ohnostroj

Lyon je velmi důležitý uzel a má dvě hlavní nádraží. Jedná se o jedno z prvních měst, kde se zavedlo půjčování kol na ulicích a dokonce od roku 2013 můžete vyzkoušet i elektromobily.

Je zde obrovské množství vysokých škol s různými obory. Pokud máte rádi kulturu,
pak budete velmi potěšeni. Můžete navštívit například operu, divadla, koncerty či muzea. Mezi ty nejznámější se řadí například Muzeum výtvarných umění, Tiskařské muzeum nebo Hasičské muzeum. Jsou k navštívení dokonce i únikové cesty a úkryty, které se používaly ve druhé světové válce, což určitě potěší fanoušky historie.

kolo

Pokud byste se někdy rozhodli město navštívit, pak vás určitě potěší to, že teploty se v letních měsících pohybují okolo 25 stupňů. Což tedy nepředstavuje ani horko ani zimu a pro mnoho z nás je to tedy ideální. V létě si můžete užívat například v parcích a v zimě vás určitě potěší blízkost Alp, kde si můžete zalyžovat společně s přáteli nebo rodinou. 

4.3/5 - (6 votes)