Co dokáže udělat jeden díl na trampolíně

Venkovní trampolínu má dnes skutečně skoro každý. Zdobí naše zahrady, volné plácky veřejných prostranství, což je spíše vidět na vesnicích. Děti milují skákání a dovádění na této atrakci. Jenomže nic netrvá věčně a ani v tomto případě to nebude jinak. A to nemluvě o tom, když se o tento prvek nebudeme řádně starat. Zimní a jarní období přináší mnoho teplotních rozdílů a skutečně, když se nechá na podzim trampolína stát venku, bez jakékoliv ochrany, je celkem více než jisté, že to může znamenat problém, až vykoukne sluníčko a děti si budou chtít zase jen tak trochu zaskotačit. A ejhle, něco se porouchalo. Je až neuvěřitelné, jak se rychle radost dokáže proměnit v usedavý pláč, aniž bychom k tomu dali nějakou zjevnou příčinu. Po kratším prozkoumání okolí máme jasno, trampolína se nedá použít. Naštěstí to není nic drastického a stačí sehnat náhradní díly na trampolíny, objednat a může se v zábavě pokračovat. Jen je to zkušenost pro příště.

trampolína dětská

Jaké díly se dají běžně zakoupit?

  • Pružiny a kryty na ně
  • Ochranné sítě
  • Kotvící sady
  • Náhradní tyče
  • Odrazové plochy
  • Další ochranné prvky

pružiny

Důležité je vždy znát typ trampolíny a její rozměry, to pak umožní zakoupit vhodný díl, který se dá poté snadno vyměnit a zábava může pokračovat dále. Pro případ by bylo dobré si pořídit i ochrannou plachtu a tím vlastně prodloužit životnost výrobku i jeho dílů. Je pravdou, že je lepší kupovat trampolínu z kvalitního PVC, který něco skutečně vydrží, ale to záleží na osobním rozhodnutí, kolik vlastně chceme investovat. Kvalitnější materiál je zase o jiné cenové dostupnosti, ačkoliv i zde se dá nakoupit dobře, pokud budou slevy nebo různé akce. Také je dobré si zjistit, zdali k danému typu se dají sehnat díly na výměnu.
Skákání přináší nejen radost a zábavu, ale především pohyb, kterého děti mají skutečně velmi málo. Navíc zaskotačit si může prakticky kdokoliv, když to nosnost konstrukce dovolí. Pěkně se při tom rozhýbá lymfa.