Jak získat trochu času navíc?

Sledujete TV víc než hodinu denně

Přijdete utahaní z práce a chcete si na chvíli odpočinout. Tak zapnete televizi a koukáte. Od krimi seriálu přejdete plynule na zprávy a končíte dokumentem o kaprech. Cože? To už koukáte přes 2 hodiny? Nevěříte tomu, čas utíká hodně rychle. Televizi zapínejte jen když tam chcete opravdu na něco koukat a maximálně hodinu denně. 

práce

Přehnaně prokrastinujete

Znáte to ze školy. Měli jste se učit na zkoušku, ale raději jste šli uklízet. Odkládáte činnosti nebo během nich začnete například kontrolovat sociální sítě. Sepište si seznam úkolů a postupně si je odškrtávejte. A až když každý jednotlivý dokončíte, dejte si krátkou pauzu během které si prokrastinaci dovolte.

Všem a všemu říkáte ano

Neumíte říct NE, a tak přijímáte pozvání na všechny akce. Ve skutečnosti se vám tam ani trochu nechce. Pomáháte ostatním, i když sami máte práce nad hlavu. Toto je obzvlášť nebezpečné, protože pak můžete trávit čas, tak jak po vás chtějí ostatní a ne jako chcete vy sami. 

skok

Snažíte se být perfektní

Chcete být za všech okolností perfektní. Jste puntičkáři a vše musí být tip ťop. Byt vypucovaný, auto naleštěné, oblečení vyžehlené, vlasy umyté a vyfoukané, jídlo zdravé a domácí, postava vysportovaná, kariéra stoupající a tak dále. Ale když někde krapet uberete, nic se nestane. Získáte čas navíc a nebudete se cítit uštvaně.

Stresujete se tím, co nemůžete změnit

Velké téma pro všechny a těžké na realizaci, ale zkuste to, nestresujte se tím, co nemůžete změnit. Měnit můžete v rámci jednotlivce. A to také dělejte, třiďte odpad, šetřete vodou a chovejte se k druhým hezky. Ale složitější problémy, které nejsou ve vaší moci, neřešte.

Děláte moc věcí najednou

Ve snaze ušetřit čas rozděláte několik úkolů najednou. Ale ve finále vám to čas vůbec neušetří a nic nebude pořádně. Raději vezměte jednu činnost po druhé, postupně. Celkově to budete mít rychleji a s lepším výsledkem.