U koho si vzít půjčku?

Peníze si lze v dnešní době půjčit kdykoliv od kohokoliv. Má to jenom dva zádrhele. Aby si člověk půjčil, musí ten druhý:

  • mít patřičné peníze
  • a být ochoten mu je půjčit.

eura peníze
A zatímco těch, kdo peníze mají a nabízejí, nalezneme mezi našimi finančními institucemi dost a dost, těch, kdo jsou ochotni je někomu svěřit, často ani zdaleka tolik není. A čím méně důvěryhodně žadatel vypadá, tím je ona ochota menší.
Když má ten, kdo potřebuje peníze, solidní finanční bilanci, půjčku sežene. Jenže co ten, kdo má jenom nízké příjmy, nevalné daňové přiznání, záznam v registru dlužníků, exekuce na krku a podobně?
O toho posledně zmíněného se finanční instituce zrovna neperou, jak se říká. Spíše se ho snaží zbavit. Protože co kdyby si náhodou peníze vzal, ale pak už je nechtěl nebo nemohl vrátit? Jenom těžko by se takové finance vymáhaly, a kdo ví, s jakým výsledkem.
A proto nedobře vypadající žadatele leckde odmítají.
Ovšem je jisté aspoň to, že nebankovní americká hypotéka nikdy nezklame. Tu dostane každý, kdo splní elementární podmínky, jež jsou pro většinu našinců více než jednoduše zvládnutelné.
Aby člověk tuto hypotéku dostal, potřebuje jenom:

  • nemovitost, kterou by se za poskytnuté peníze zaručil,
  • a příjmy postačující ke splácení.

Kdo dokáže toto splnit, může si být jist, že potřebné finance dostane. Což je dobrá zpráva třeba pro soukromé podnikatele, kteří tak hravě vyřeší všechny finanční nesnáze, jež jejich firma může mít. Mohou tak snadno zaplatit svým dodavatelům, vyplatit mzdy zaměstnancům, vyrovnat se se státem a různými dalšími institucemi a podobně.padesát dolarů
Takováto hypotéka totiž může dosáhnout i hodně velké výše, lze ji splácet třeba i až po dobu třiceti let po malých a snadno zvládnutelných částkách. A dostane ji i ten, kdo má dejme tomu záznam v registrech dlužníků nebo jen nízké daňové přiznání. Stačí si zažádat a do čtyřiadvaceti hodin je jasné, jak to s onou půjčkou dopadlo, zda žadateli půjčí. A pokud ano, jsou po podpisu smlouvy peníze rychle na účtu dlužníka. A ten je může investovat do své firmy, jak jenom mu je to libo.
A firma může vzkvétat.

4.4/5 - (7 votes)