Co nám na koberci nejvíc vyhovuje

Také se rádi procházíte po koberci? Nejste sami, takových lidí je celá řada, a ti také dávají kobercům přednost, ačkoli je trh v současné době poměrně dobře zásoben širokým sortimentem podlahových krytin. Koberec totiž nic nenahradí, nemůže mu konkurovat ani dlažba, ani plovoucí podlaha, palubky, parkety či vinyl.

koberec na podlaze

Koberec je natolik přívětivým povrchem, že po něm nejen našlapujeme, ale využíváme jej i pro posezení, pro práci, pro hraní, meditaci i tělesné cvičení. Proč právě koberec tak často využíváme pro činnosti, které bychom mohli provádět jinde?

Velký psací stůl – psací stoly mívají poměrně omezené rozměry a stává se, že pokud potřebujete mít kolem sebe různá skripta, sešity s poznámkami, počítač, poznámkový blok, kalkulačku a podnos se svačinou, vše se na stůl prostě nevejde a pak zůstávají některé předměty na zemi mimo dosah vašeho zraku. Koberec je pro takovéto momenty lepší místo, je prostornější a vejde se tam obvykle vše, co k práci nebo ke studiu potřebujete.

kočka na koberci

Měkká postel – stalo se vám někdy, že jste se na koberci prostě jen tak rozvalili na bok, nebo si lehli na břicho a sledovali odtud televizi, anebo poslouchali muziku? Někteří lidé tímto způsobem relaxují a dokonce i pracují. Znáte film „Jen ho nechte, ať se bojí“ z roku 1977 s Luďkem Sobotou a Miloslavem Šimkem? Právě pan Šimek na koberci pracoval, popíjel tu svou kávu a přehrával si na magnetofonu zkomponované skladby.

Koberec vám nevoní

Když si pořídíte nový koberec a je čerstvě položený na podlaze, někteří lidé neváhají a začnou jej očichávat. Prostě se jim zamlouvá ta svérázná vůně ještě z výroby, kterou nelze ničím napodobit. Jenže ta vůně se časem začne vytrácet a měnit spíše na zápach. Mohou za to bosá chodidla a také tuk http://www.kulturistika.com/vyziva/hubnuti-a-diety/kam-se-pri-hubnuti-ztraci-tuk z vaření, který na podlaze žlukne. Tehdy je vhodná doba povolat specialisty na čištění vlněných koberců, kteří zatočí jak se špínou a skvrnami, tak i se zápachem.