Jak efektivně balit nábytek při stěhování

Rozebrat nebo ne

Nábytek, který je rozebíratelný, by se měl při každém přesunu z místa na místo demontovat. Pochopitelně se to netýká přenášení po místnosti nebo mezi patry v jednom domě, máme na mysli delší trasy a hlavně jízdu autem. Při jízdě totiž značně trpí hlavně místa, kde jsou díly k sobě smontovány vruty či šrouby. Může tam dojít k rozviklání spoje, k vytržení vrutu a k jeho povolení, takže jej pak nebude možné dotáhnout. Rozvikláním spojů pak ztrácí nábytek na své atraktivitě, mít doma rozviklanou skříň je zkrátka nepříjemnost, která vám pravděpodobně bude vadit.

skříň na míru

Kdo nábytek rozebere

Rozebrat a sestavit nábytek může být pro někoho snadné, ale pro jiného člověka nepředstavitelný problém. Všichni nejsme řemeslně zruční a zkušení, a proto je dobré vědět, že existuje někdo, kdo si poradí nejen s malou rozebíratelnou komodou, ale třeba i s kuchyňskou linkou. Tato služby zajišťují např. i stěhovací firmy stěhování v Nymburce, mají je běžně v popisu práce.

městské hradby v Nymburce

Flexibilní fólie

Jakmile se nábytek rozebere, je zapotřebí jej ihned ochránit před poškozením a zabalit tak, aby jej bylo snadné přemístit. Můžete k tomu použít celou řadu různých balicích materiálů, ovšem co se osvědčilo v praxi na balení dřevěných desek i na balení celého nábytku a domácích spotřebičů, např. chladničky a pračky, je velmi tenká polyetylenová fólie, tzv. flexi.

Fólií se obalí předměty ve více vrstvách, a i přesto, že je flexi fólie poměrně tenká, dokáže zabránit poškrábání a dalšímu hrubému poškození. Výhodou tohoto postupu je i snadná aplikace, zkrátka velice jednoduše omotáte, co je třeba a nepotřebujete k tomu žádné speciální nářadí, pouze technický nůž nebo nůžky. Do fólie snadno zabalíte i předměty oblých tvarů, jako např. plastové židle, konferenční stolky, proutěné výrobky a mnoho dalších věcí, které potřebujete přestěhovat vcelku.